Верховна Рада розблокувала підписання закону про відділення ГТС

15.11.2019, 17:52
Верховна Рада розблокувала підписання закону про відділення ГТС - Фото
Фото: ЕРА

Верховна Рада усунула неузгодженості з європейськими нормами і розблокувала підписання закону №2239-1 про відділення оператора газотранспортної системи (ГТС) України від НАК Нафтогаз.

"За" проголосували 292 народних депутата (235 - Слуга народу, 18 - Європейська солідарність і 19 - Голос).

Відповідно до закону, оператором газотранспортної системи стане компанія Оператор ГТС України. Її виведуть зі складу групи Нафтогаз і віддадуть у власність і управління компанії Магістральні газопроводи України, яка підпорядкована Міністерству фінансів.

Також закон передбачає, що Оператор ГТС може належати виняткового державі або суб'єкту господарювання, яким володіє держава.

Процес формування незалежного Оператора ГТС Україна зобов'язана завершити до кінця року, щоб мати можливість підписати новий транзитний контракт із російським Газпромом на європейських правилах.

  • Під час тристоронніх газових переговорів між Україною, Євросоюзом і РФ Росія вперше нібито погодилася підписати новий контракт на транзит газу через Україну з 2020 року, згідно з нормами ЄС. При цьому у Росії залишається ряд умов. Серед них - так зване "обнулення" судових претензій між Нафтогазом і Газпромом. На даний момент домовленостей про транзит немає. Наступний раунд переговорів запланований на кінець листопада.

Читайте також: "Зрозуміти і пробачити" $22 млрд? Коболєв відповів Газпрому

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина