RU

Верховна Рада провалила ідею Кабміну про кредити бізнесу під держгарантії

13.07.2020, 16:33
Верховна Рада провалила ідею Кабміну про кредити бізнесу під держгарантії - Фото
Фото: Андрій Нестеренко/прес-служба Ради

Верховна Рада відхилила проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо впровадження механізму надання державних гарантій на портфельній основі і врегулювання порядку сплати податкового боргу". Урядовий законопроект №3598 набрав 215 голосів депутатів із 226 необхідних. Законопроект відправлено до комітету на доопрацювання.

Документом пропонувалося запустити новий механізм держпідтримки мікро-, малого та середнього підприємництва шляхом надання держгарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів, наданих таким суб'єктам господарювання.

Крім того Верховна Рада не змогла внести зміни в закон про державний бюджет на 2020 рік для надання держгарантій за кредитами для малого і середнього бізнесу на портфельній основі, а також за кредитами для ДП "Укргідроенерго". Урядовий законопроект №3659 підтримали 213 депутатів. За те, щоб відправити проект на доопрацювання проголосували 272 депутата.

Кабмін пропонував надати в 2020 році держгарантії для виконання боргових зобов'язань Укргідроенерго за кредитами, що залучаються для будівництва третьої черги Дністровської ГЕС і будівництва Канівської ГЕС.

Також законопроект передбачав надання держгарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих суб'єктам господарювання мікропідприємництва, малого і середнього підприємництва в обсязі до 5 млрд грн.

  • На початку липня Кабмін схвалив ідею надання малому і середньому бізнесу, що постраждав через пандемію COVID-19, кредитів із частковою державною гарантією. В уряді розраховували, що цей інструмент допоможе банкам-партнерам урядових програм підтримки бізнесу сміливіше видавати позики підприємцям.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини