RU

Верховна Рада прийняла закон про зниження "зеленого" тарифу і компенсацію

21.07.2020, 14:15
Верховна Рада прийняла закон про зниження
Фото: depositphotos.com

Верховна Рада прийняла закон про зниження "зеленого" тарифу і компенсацію не менше 20% виплат за ним з державного бюджету.

За прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" №3658 з техніко-юридичними правками проголосували 288 народних депутатів.

Документ передбачає зниження тарифів для СЕС на 15%, для ВЕС - на 7,5% без пролонгації терміну їхньої дії.

За оцінками уряду, зменшення тарифів дозволить знизити прогнозований дефіцит балансу ДП "Гарантований покупець" на 6,4 млрд грн на рік. А також знизити сумарний обсяг виплат за "зеленими" тарифами на 2 млрд євро.

Крім того, згідно з прийнятим законом, Кабмін буде передбачати в держбюджеті витрати на підтримку гарантованого покупця для оплати електричної енергії за "зеленим" тарифом у розмірі не менше 20% прогнозного вироблення електроенергії з альтернативних джерел на відповідний рік.

  • 10 червня дві асоціації виробників відновлюваної енергетики, що брали участь у переговорах з органами влади під патронатом Європейського енергетичного співтовариства, підписали Меморандум про взаєморозуміння з урядом. Інвестори погодилися на добровільну реструктуризацію "зелених" тарифів. Для сонячних електростанцій зменшення тарифів передбачено на 15%, для вітрових - на 7,5%.
  • У рамках мемомрандуму з виробниками "зеленої" електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, що становить 14 млрд грн.
  • 15 липня в Міненерго заявили, що затягування з переглядом "зелених" тарифів обходиться споживачам в 1 млрд грн на місяць.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини