RU

Верховна Рада прийняла закон про протидію відмиванню грошей

06.12.2019, 16:21
Верховна Рада прийняла закон про протидію відмиванню грошей - Фото
Верховна Рада (Фото прес-служба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні, 6 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №2179 про фінмоніторинг та протидію відмиванню грошей.

Як відзначають у Міністерстві фінансів України, реалізація закону дозволить не тільки вийти на новий рівень якості системи фінансового моніторингу, але і приведе законодавство України у відповідність до вимог ЄС.

Під час підготовки законопроекту до другого читання, його норми були доповнені: процедурою застосування угоди про врегулювання наслідків вчинення порушення законодавства; обмеженням максимального розміру штрафу за тяжкі порушення для фінансових установ; можливістю оскарження рішення про накладення штрафів до виконання рішення; змінами в порядку включення осіб до переліку осіб пов'язаних із тероризмом (перелік буде змінюватися на підставі рішення суду); а також усунені неоднозначні й оціночні формулювання.

У Мінфіні уточнюють, що впровадження закону забезпечить:

- перехід до застосування суб'єктами первинного фінансового моніторингу ризик-орієнтованого підходу і, відповідно, до кейсового звітування про підозрілі операції своїх клієнтів;

- можливість використання результатів перевірки, проведеної іншим суб'єктом первинного фінансового моніторингу;

- збільшення суми фіноперацій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу (зі 150 000 грн до 400 000 грн), з одночасним зменшенням кількості ознак таких фінансових операцій (із 17 до 4);

- створення прозорого інструменту притягнення до відповідальності за порушення;

- скорочення витрат банків і фінансових установ на звітування про фінансові операції завдяки можливості автоматизації процесу надання інформації та зменшення періодичності інформування;

- вдосконалену процедуру розкриття кінцевих бенефіціарів власників.

Верховна Рада прийняла закон про протидію відмиванню грошей
  • Перше читання у Верховній Раді законопроект пройшов 1 листопада.
  • У серпні НБУ доповнив правила проведення фінмоніторингу. Регулятор вирішив попереджати банки заздалегідь про час і мету перевірок, а також надав можливість обговорювати на відкритих зустрічах попередні результати перевірок.
  • За третій квартал 2019 року НБУ передав до Служби безпеки України інформацію про сумнівні операції у 17 банках і двох небанківських фінансових установах на загальну суму понад 17 млрд грн.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини