Верховна Рада прийняла закон про протидію агрорейдерству

05.12.2019, 14:04
Верховна Рада прийняла закон про протидію агрорейдерству - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

За законопроект у другому читанні проголосували 362 народних депутата

Верховна Рада прийняла в другому читанні проект закону №0858 щодо протидії рейдерству у сфері користування землею.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, закон вносить зміни до Земельного кодексу України та 14 законодавчих актів.

Представив законопроект глава профільного комітету ВР Микола Сольський. За його словами, законопроект вносить зміни до законодавчих актів, що дозволить комплексно врегулювати питання протидії рейдерству. Згідно з документом, уряд повинен за бюджетні гроші провести інвентаризацію всіх земельних ділянок, про які немає інформації в земельному кадастрі. "Йдеться про 20% від загальної кількості сформованих земельних ділянок. Це близько восьми мільйонів земельних ділянок. Відомості про них є лише в паперовій формі, й у земельному кадастрі вони не відображені. Вирішення цієї проблеми унеможливить безліч рейдерських схем, зокрема й подвійну реєстрацію договорів оренди землі", - уточнив Сольський.

Згідно з документом, посилюються вимоги до державних реєстраторів майнових прав: вони мають перевіряти дані в Держреєстрі майнових прав та звіряти їх із Державним земельним кадастром та іншими держреєстрами; перевіряти  має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій і т.д.. За порушення передбачено посилення адміністративної відповідальності.

  • Законопроект було внесено на розгляд і прийнято в першому читанні ще в минулому році Верховною Радою попереднього скликання, депутати нового скликання продовжили роботу над документом у серпні.
  • 13 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні  законопроект №2178-10, який скасовує мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
  • Ухвалення закону про ринок землі в парламенті перенесли на пленарний тиждень, який пройде з 16 до 20 грудня.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями