Верховна Рада прийняла закон про незалежність Держатомрегулювання

19.05.2020, 16:04
Верховна Рада прийняла закон про незалежність Держатомрегулювання - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2372, який відновлює незалежне функціонування ядерного регулятора в Україні. За ухвалення законопроекту проголосували 288 народних депутатів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з пояснювальною запискою, документ спрямовано на "уникнення ослаблення державного регулювання безпеки використання ядерної енергії".

Документом пропонується внести зміни до законів "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та "Про ліцензування видів господарської діяльності", щоб зняти обмеження в роботі Держатомрегулювання і привести держрегулювання у відповідність з міжнародними нормами та зобов'язаннями України в сфері використання ядерної енергії та радіаційну безпеку.

Крім того, відновлення незалежності Держатомрегулювання є умовою ряду міжнародних документів.

Як уточнив глава профільного комітету Верховної Ради Андрый Герус, закон є умовою Євратому в договорі про надання Енергоатому наступного траншу (200 млн євро) кредиту, спрямованого на підвищення ядерної безпеки українських АЕС. Проект спільно фінансують ЄБРР (300 млн євро) і Євратом (300 млн євро).

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?