RU

Верховна Рада прийняла закон про митний тариф

04.06.2020, 16:33
Верховна Рада прийняла закон про митний тариф - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні, 4 травня, Верховна Рада прийняла за прискореною процедурою закон про митний тариф. За законопроект №3228 проголосувало 290 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, необхідність його прийняття зумовлена ​​приведенням законодавчої бази України у відповідність до системи норм міжнародного права.

У записці уточнюють, що Митний тариф України побудовано на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року, тоді як застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання в більшості країн світу (зокрема, в Євросоюзі та СНД) від 1 січня 2017 року здійснюється на основі ГС -2017.

Як результ, виникають ускладнення, пов'язані з невідповідністю товарних кодів, зіставленням митної статистики тощо.

"Проект нового Митного тарифу України не передбачає зміну ставок ввізного мита на товари, змінюється тільки класифікація, опис та додаткові одиниці виміру й обліку окремих товарів", - уточнюють у записці.

Відзначається, що законопроект є за суттю аналогічним до розробленого Кабінетом міністрів і зареєстрованого під №2482 від 21.11.2019 р, але відкликаного через припинення повноважень уряду.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини