RU

Верховна Рада прийняла закон про легалізацію видобутку бурштину

20.12.2019, 10:06
Верховна Рада прийняла закон про легалізацію видобутку бурштину - Фото
Незаконний видобуток бурштину криміналізують

19 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2240, що пропонує врегулювати питання видобутку бурштину. "За" проголосували 279 народних депутатів.

Згідно з прийнятим документом, вводяться єдині дозволи на геологічне вивчення бурштинових надр з подальшим видобуванням бурштину на п'ять років на ділянки розміром до 10 гектарів.

Документом також регулюються земельні питання доступу до покладів бурштину; вводиться відповідальність за недотримання вимог рекультивації землі і обов'язок компенсації завданих збитків; усуваються дублюючі і застарілі узгодження (зокрема, гірничий відвід, і дозвіл на зняття родючого шару).

Крім того, передбачені й зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають штрафи і кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин і за ухилення від рекультивації земель.

Зокрема, за видобуток корисних копалин із використанням несертифікованого обладнання передбачений штраф для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб - від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення штраф для громадян і посадових осіб - від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчора парламент також прийняв за основу законопроект №2241, що пропонує внести до Податкового кодексу поправки про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10%. Законопроект підтримали 266 народних депутатів.

  • 12 листопада законопроект №2240 був прийнятий в першому читанні, за нього проголосували 342 депутати.
  • 30 вересня Кабінет міністрів схвалив законопроект про видобуток бурштину. Він забороняє продавати дозволи на користування надрами через відкриті електронні аукціони і скасовує процедуру додаткового узгодження дозволів на користування надрами з боку відповідних обласних рад. Таким чином, Кабмін виконав доручення президента.
  • Раніше міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель заявляв, що проблеми легалізації видобутку бурштину планують вирішити, знизивши ренту на видобуток бурштину з 25% до 15%. Таким чином міністерство хоче надати економічні стимули тим людям, які "готові легалізуватися і нормально видобувати бурштин".
  • 15 грудня на кордоні з Польщею вилучили найбільшу за рік контрабанду бурштину. Двоє українців хотіли переправити до Польщі понад 100 кг бурштину на 50 000 євро.

Читайте російською: Верховная Рада приняла закон о легализации добычи янтаря

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини