RU

Верховна Рада прийняла закон про гральний бізнес

14.07.2020, 12:04
Верховна Рада прийняла закон про гральний бізнес - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла закон "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" (№2285-д).

За його прийняття проголосувало 248 народних депутатів: Слуга народу - 224, партія "За майбутнє"- 4, депутатська група "Довіра"- 18, позафракційні - два голоси. Не підтримали закон про гральний бізнес ОПЗЖ, "Європейська Солідарність", "Голос" і Батьківщина.

Законопроектом пропонується запровадити систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор, із диференційованим розміром плати за ліцензії залежно від виду діяльності, розташування грального закладу, а також закон передбачає жорсткі вимоги до стабільності і забезпечення виплат виграшів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Також передбачається, що регулювання у сфері азартних ігор здійснюється спеціальним органом - Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, яка підпорядкована Кабінету міністрів. До компетенції комісії належить ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог із сертифікації відповідного грального обладнання.

Зокрема, зали ігрових автоматів дозволяється розміщувати в готелях із 3-5 зірками. Також передбачено збільшити вік гравців від 18 до 21 року.

Парламент врахував поправку про розміщення залів з ігровими автоматами не ближче 500 м від навчальних закладів.

  • 16 січня Рада проголосувала в першому читанні за легалізацію грального бізнесу. За ухвалення відповідного законопроекту в першому читанні і за основу проголосувало 260 народних депутатів. До документа було подано близько 3000 поправок.
  • Розробкою законопроекту про гральний бізнес займався Борис Баум, колишній топ-менеджер російської VS Energy і великої мережі готелів Premier.
  • В Офісі президента не виключали, що він може очолити орган, який регулює ринок азартних ігор. Сам Баум в інтерв'ю LIGA.net підтвердив, що хоче очолити регулюючу комісію, "щоб переконатися, що закон працює". Він також зазначав, що податок з обороту казино - це світова практика і "це дуже легко".

Читайте також: Карти, Гроші, Двоє лобістів: що чекає на гральний бізнес в Україні. Інтерв'ю з Борисом Баумом

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини