RU

Верховна Рада підтримала отримання фінансової допомоги від ЄС на 1,2 млрд євро

25.08.2020, 16:29
Верховна Рада підтримала отримання фінансової допомоги від ЄС на 1,2 млрд євро - Фото
Сергій Марченко (Фото: Андрій Нестеренко/прес-служба Ради)

Верховна Рада ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом про отримання макрофінансової допомоги до 1,1 млрд євро. Законопроект №0063 підтримали 248 народних депутатів.

Меморандум з ЄС Україна підписала в Брюсселі 23 липня. Документ було підписано в рамках виняткової підтримки, що надається ЄС країнам Європейської політики сусідства, зокрема Україні, для підтримки зусиль із подолання наслідків так званої коронакризи.

"Допомога Європейського Союзу надважлива в умовах зниження економічної активності в нашій країні в результаті карантинних заходів..., і є свідченням послідовної політики ЄС в підтримці України та дружніх відносин між сторонами", - підкреслив міністр фінансів  Сергій Марченко, представляючи законопроект у Верховній Раді.

За даними Мінфіну, тривалість програми становить 12 місяців і буде передбачати виплату двох траншів по 600 млн євро, перший з яких є безумовним і буде виділений відразу після ратифікації і набуття чинності міжнародних договорів. Для отримання другого траншу Україна повинна виконати низку додаткових зобов'язань у сфері поліпшення бізнес-клімату, секторальних реформ та управління державними коштами.

Кредит видається на 10-15 років, річна процентна ставка - до 2%.

Згідно з Меморандумом, видача кредитних коштів стала можливою завдяки виконанню Україною взятих на себе зобов'язань: збереження незалежності НБУ і прогрес у розвитку зони вільної торгівлі з ЄС.

Отримання кредиту не підтримали депутати з об'єднання "Батьківщина" й Опозиційної платформи "За життя". З депутатської групи "За майбутнє" законопроект підтримав лише один депутат.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини