RU

Верховна Рада підтримала ліквідацію "майданчиків Яценка"

12.11.2019, 15:06
Верховна Рада підтримала ліквідацію
Фракція Слуга народу (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Верховна Рада прийняла в першому читанні та за основу законопроект №2047-д, який передбачає ліквідацію посередницьких електронних майданчиків з оцінки нерухомості, відомих як "майданчики Яценка".

За відповідне рішення проголосували 378 депутатів.

Відповідно до законопроекту:

- власник майна зможе розрахувати оціночну вартість об'єкта за допомогою Єдиної бази й, тільки якщо не погодиться з результатами проведеної автоматично оцінки, буде звертатися до людини-оцінювача,

- нотаріуси отримають право безкоштовного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку об'єктів нерухомості,

- інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, а звіти будуть зберігатися в ній в електронній формі,

- довідка про оціночну вартість буде коштувати 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а реєстрація звіту про оцінку - 10% від тієї ж суми (в розмірі - близько 300 грн). Гроші будуть направлятися до держбюджету.

У разі прийняття законопроекту в другому читанні, Фонд держмайна до 1 січня 2020-го повинен буде відключити від Єдиної бази всі авторизовані електронні майданчики ( "площадки Яценко").

Ці майданчики виступають посередниками між оцінювачами нерухомості та Фондом держмайна, отримуючи гроші за внесення даних до бази Фонду. За даним Bihus.info, монополістом на ринку електронних майданчиків є депутат Антон Яценко, якого пов'язують із олігархом Ігорем Коломойським.

  • 18 жовтня відбулося засідання парламентського комітету з питань фінансів податкової і митної політики, на якому депутати від Слуги народу "провалили" голосування за проект №2047-д. Після цього їх почали підозрювати в отриманні хабарів за відмову в підтримці законопроекту.

Детальніше читайте: Поліграф і $30 тисяч для "слуг народу". Що сталося у фракції Зеленського

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини