RU

Верховна Рада підтримала ідею списати борги старого енергоринку

30.04.2020, 15:44
Верховна Рада підтримала ідею списати борги старого енергоринку - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2386 "Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, яка склалася на оптовому ринку електроенергії". Проект закону підтримали 258 народних депутата.

Документ, зокрема, передбачає докапіталізацію держкомпаній Енергоатом та Укргідроенерго в рахунок погашення заборгованості перед ними ДП Енергоринок - підприємства, яке викуповувало всю електроенергію в країні за попередньої моделі ринку.

Борг Енергоринку пропонується погасити за рахунок емісії облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

"Що передбачає законопроект? Буде механізм взаємозаліку між підприємствами енергосфери. Тобто, ніяких грошей нікому даруватися не буде. Фактично це будуть розрахунки в нуль", - заявив автор законопроекту Юрій Камельчук із партії  Слуга народу  на презентації документа перед голосуванням.

Документом запроваджуються механізми погашення боргів шляхом проведення взаємозаліків, списання заборгованості, відступлення права вимоги або зміни сторони зобов'язань, уточнив глава профільного комітету Верховної Ради  Андрій Герус.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту закону, кредиторська заборгованість Енергоринку станом на 31 серпня 2019 року становила 28,1 млрд грн, підприємству в свою чергу винні 30,9 млрд грн.

Камельчук уточнив, що законопроект №2386 планується прийняти пакетом з проектом закону №2390 та іншими документами, які пізніше з'являться в порядку денному.

  • За  даними Енергоатому, заборгованість ДП перед генкомпанією до кінця 2019 року залишалася на рівні близько 11,7 млрд грн. Це 42% загальної суми кредиторської заборгованості. Ухвалення законопроекту дозволить Енергоатому закрити свої борги перед банками, говорив раніше в.о. президента держкомпанії Петро Котін.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини