RU

Верховна Рада обмежила використання пластикових пакетів. Що заборонили

01.06.2021, 13:23
Верховна Рада обмежила використання пластикових пакетів. Що заборонили - Фото
Фото:depositphotos.com

Депутати Верховної Ради 297 голосами прийняли в другому читанні законопроєкт №2051-1 про обмеження використання пластикових пакетів на території України. Документ опубліковано на парламентському порталі.

"Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій", – йдеться в пояснювальній записці.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Відповідно до прийнятого законопроєкту, забороняється безкоштовна роздача пластикових пакетів. Їх поширення можливо тільки на платній основі за роздрібною ціною не нижче, встановленої Кабміном.

За порушення даної норми передбачено штраф 1700-3400 грн. За повторне порушення  – 3400-8500 грн.

Також торговим роздрібним мережам, закладам громадського харчування та компаніям з надання послуг забороняється поширення деяких видів пластикових пакетів, а саме: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксораскладних пластикових пакетів.

Читайте також: Хто наближає екологічну катастрофу: топ-20 виробників одноразового пластику

За порушення цієї норми – штраф від 8500 до 17000 грн, за повторне порушення – від 17 000 до 34 000 грн.

Винятком стануть біорозкладні пластикові пакети та пластикові пакети, максимальним розміром 225х345х450 ​​мм, використовувані для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Законопроєкт передбачає, що пакети, які не відповідають вимогам, що залишаться на 1 січня 2023 року, повинні бути утилізовані за рахунок об'єкта господарювання, який їх придбав.

Закон вступає в силу наступного день після публікації, і вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання ним чинності.

Дивіться також: Спроєктовано гігантський екокатамаран "Манта": буде харчуватися пластиком з океану

  • У березні 2019 року заборону на одноразові пластикові вироби схвалив Європарламент. В ЄС розраховують позбутися від цього виду пластику протягом двох років.
  • У листопаді 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №2051-1, яким пропонується ввести заборону на поширення пластикових пакетів в роздрібній торгівлі товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року.
  • Згідно з дослідженням Всесвітнього фонду дикої природи (WWF International), люди можуть з'їдати за тиждень стільки пластика, скільки йде на виготовлення банківської карти.

Дивіться також: Дно Світового океану покрито більше 14 млн тонн мікропластику

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини