RU

Верховна Рада надала культурі і туризму податкові пільги

04.11.2020, 17:55
Верховна Рада надала культурі і туризму податкові пільги - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт №3851 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму і креативних індустрій". Документ підтримали 293 депутати.

Метою розробки документа в пояснювальній записці зазначено впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сфер культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їх стагнації для збереження і створення нових робочих місць.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У законопроєкті йдеться про те, щоб звільнити від податку на прибуток підприємства доходи ФОПів, а також не обкладати єдиним податком доходи у вигляді культурного гранту. Згідно із законопроєктом, якщо гроші гранту будуть використовуватися в неповному обсязі або не за цільовим призначенням, а його сума не повернута надавачу, він визнається доходом і підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Також законопроєкт пропонує ввести знижену ставку ПДВ на рівні 7% на культурні послуги для того, щоб збільшити на них попит серед населення України. Це положення поширюється на покази вистав, постановок, виступів художніх колективів, кінематографічних прем'єр, виставок, а також проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках. Крім того, знижена ставка ПДВ повинна застосовуватися до постачальників послуг із розповсюдження і показу фільмів адаптованих в українській версії для осіб із вадами зору та осіб із порушенням слуху.

Крім того, тимчасово з 1 січня 2023 до 1 січня 2025 проєкт закону пропонує не обкладати податком деякі операції з постачання національних фільмів, а також операції з постачання послуг демонстрування, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, які дублювали або озвучували державною мовою. Однак для цього передбачена умова– такі фільми має бути адаптовано відповідно до законодавства, в україномовній версії для осіб із вадами зору та слуху.

Також законопроєкт пропонує не обкладати податком на додану вартість операції із ввезення в Україну товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Знижену ставку ПДВ на рівні 7% пропонується надавати готелям.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини