RU

Верховна Рада дозволила Укренерго використовувати кредит ЄІБ на 136 млн євро

02.12.2020, 16:37
Верховна Рада дозволила Укренерго використовувати кредит ЄІБ на 136 млн євро - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Верховна Рада ратифікувала гарантійну угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка дозволить використовувати позику обсягом 136 млн євро для реалізації інвестиційного проєкту НЕК "Укренерго".

Як повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, в рамках проєкту "Програма підвищення надійності підстанцій" передбачається реконструкція 12 діючих підстанцій потужністю 330 кВ і 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи Укренерго з впровадженням на підстанціях новітніх автоматизованих систем управління технологічними процесами.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У Мінфіні пояснили, що цей проєкт – частина ширшої програми модернізації, що включає в себе реконструкцію 33-х підстанцій у всій Україні. Проєкт фінансується за рахунок Кредитної установи для відбудови і ЄБРР.

"Таке рішення дає можливість підвищити надійність і забезпечити стійку роботу існуючої електромережі. Крім того, це сприятиме зменшенню витрат на її технічне обслуговування та експлуатацію", – зазначив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

  • 17 листопада Верховна Рада дозволила Кабміну надавати держгарантії під кредити Укренерго у міжнародних банках для погашення боргів на ринку електроенергії.
  • За дев'ять місяців 2020 року Укренерго отримала 28,6 млрд грн збитку. Основна причина збитковості держкомпанії – зобов'язання компенсувати дефіцит коштів ДП ​​Гарантований покупець на оплату "зеленого" тарифу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини