RU

Верховна Рада дозволила Оператору ГТС купувати газ на біржі

02.12.2020, 17:17
Верховна Рада дозволила Оператору ГТС купувати газ на біржі - Фото
Газ. Ілюстративне фото: depositphotos.com

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє Оператору ГТС України закупівлю газу на біржі. За відповідний законопроєкт №3176 у другому читанні проголосували 300 народних депутатів.

Документом вносяться зміни в закон про державні закупівлі, що дозволяють Оператору ГТС України (ОГТСУ), а також іншим державним і комунальним компаніям купувати природний газ на біржі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Закон прийнято без обговорення.

До прийняття закону Оператор ГТС зобов'язаний був купувати газ через систему ProZorro, яка не надає можливості щоденного оновлення ціни, тоді як на біржі ця можливість доступна.

Документ також дозволить купувати газ на біржі іншим державним і комунальним підприємствам. Автори законопроєкту вважають, що це дозволить економити кошти при закупівлі газу.

У компанії Оператор ГТС назвали законопроєкт довгоочікуваним. Робота над ним розпочалася ще в 2018 році.

"З 1 липня 2021 року він дозволить усім суб'єктам ринку природного газу державної і комунальної форми власності купувати газ на біржі. Відтепер Оператор ГТС України також має право закуповувати газ для потреб балансування на біржі. Як показує міжнародний досвід, саме вихід операторів газотранспортних систем на біржу – це розвиток конкурентного середовища і становлення ринкових цінових індикаторів на газ", – йдеться в повідомленні ОГТС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини