RU

Веревський відсудив у ФГВФО активи Дельта Банку на 5 млрд грн

30.11.2020, 09:13
Веревський відсудив у ФГВФО активи Дельта Банку на 5 млрд грн - Фото
Андрій Веревський, голова ради директорів компанії Кернел Груп

Господарський суд Києва 12 жовтня задовольнив позов ТОВ "Фінансова компанія "Скай" до Фонду гарантування і Національного банку і визнав укладеним договір купівлі-продажу 5-мільярдного пулу активів Дельта Банку, який був реалізований на аукціоні в червні 2019 року. Про це повідомляє Finbalance.

Зокрема, йдеться про заборгованість за кредитними договорами ВАТ "Іллічівський олійножировий комбінат", ВАТ "Одеський олійножировий комбінат", ТОВ "ВКФ" Олір "ЛТД".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Деякі зі спірних активів знаходяться в заставі НБУ і Укрексімбанку.

ТОВ "ФК "Скай" (кінцевий бенефіціар – Андрій Веревський) стало переможцем зазначеного аукціону з пропозицією 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж фінкомпанія в березні 2019 року з пропозицією 906 млн грн вже перемагала на аукціоні ФГВФО, на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак тоді угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

  • 8 липня 2019 року НБУ скасував своє рішення про погодження реалізації зазначеного пулу активів, мотивуючи тим, що "проведений аукціон відбувся з наявністю обставин і можливих маніпуляцій з боку покупця, які могли вплинути на результат торгів і реалізації майна за заниженою вартістю".
  • 9 липня 2019 року ФГВФО прийняв рішення про скасування результатів торгів. У серпні фінкомпанія Скай подала позов до суду проти ФГВФО, в якому просить відновити результати аукціону з продажу активів Дельта Банку.
  • За даними НБУ, на початок грудня 2019 року борг Дельта Банку з рефінансування становив 4,9 млрд грн. Станом на 1 жовтня 2020 Фонд гарантування виплатив вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми 15,9 млрд (97% запланованих виплат).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини