Венесуела може передати Росії нафтову держкомпанію

17.10.2019, 12:25
Венесуела може передати Росії нафтову держкомпанію - Фото
Офіс PDVSA в Каракасі (фото: Miguel Gutierrez/EPA)

Уряд венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро може передати російській Роснафті повний контроль над державною нафтовидобувною компанією Petroleos de Venezuela (PDVSA). Про це повідомляє венесуельська газета El Nacional з посиланням на джерела в енергетичній галузі.

Нафтовидобувну компанію режим Мадуро хоче передати в обмін на списання боргу перед Росією. У Москві цю пропозицію сприйняли позитивно і тепер сторони шукають законні способи передачі Роснафті контролю над венесуельською держкомпанією без приватизації, стверджує видання.

Відповідно до місцевого законодавства такий крок повинен буде отримати схвалення Національної Асамблеї (однопалатного парламенту) Венесуели, яка під контролем опозиції.

Співрозмовники видання повідомили, що в уряді Венесуели розраховують на максимально швидку угоду, оскільки власних коштів на розвиток PDVSA у влади немає. У вересні це призвело до вимушеного скорочення робочого дня, проблем з транспортом і, як наслідок, падіння рівня видобутку нафти до 640 000 барелів на добу.

За інформацією Відомостей, делегація топ-менеджерів Роснафти літала до Венесуели минулого тижня. Але плани взяти під контроль PDVSA представник компанії назвав "чутками".

Російське видання відзначає, що борги Венесуели, включаючи зобов'язання PDVSA оцінюються в $100-150 млрд. Від цієї суми близько $60 припадає на облігації уряду, близько $20 млрд - зобов'язання перед Китаєм, $3,15 млрд - перед урядом Росії і $3,1 млрд - перед Роснафтою.

Читайте російською: Венесуэла может передать России нефтяную госкомпанию

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса