RU

Венедіктова підтримала введення штрафів для медіа

21.02.2020, 12:52
Венедіктова підтримала введення штрафів для медіа - Фото
Ірина Венедіктова (Фото: прес-служба ДБР)

Введення штрафів для медіа - економічний ефект, який змусить журналістів перевіряти свої матеріали. Про це в інтерв'ю Цензор.нет заявила т.в.о. голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Ірина Венедіктова.

Коментуючи ініціативу щодо посилення відповідальності для журналістів і блогерів, Венедіктова підкреслила, що в чинному законодавстві механізмів в цій сфері досить.

За її словами, журналісти самі повинні розробити свої стандарти і боротися з фейками.

"У нас для роботи є збалансована система, треба нею просто користуватися. Коли правоохоронна система буде працювати так, як вона повинна працювати, такого траплятися не буде. Коли судові рішення будуть виноситися якісно. Там, де були наклеп, фейки, люди будуть за це платити гривнею", - підкреслила Венедіктова і зазначила, що мова йде про штрафи.

Т.в.о. голови ДБР вважає, що штрафи необхідні для того, щоб відповідали власники медіа.

"Вони потім шляхом регресного позову будуть відшкодовувати, якщо захочуть. І тільки такий економічний ефект змусить людей перевіряти свої матеріали. Тільки так. Тільки грошима. По-іншому ця система працювати не буде", - додала Венедіктова.

Читайте також: Цензура за зразком РФ або президент слабшає. Що думають блогери про проект Мінкульту

  • Відповідно до проекту закону Міністерства культури, молоді і спорту, зокрема, з'являється посада "уповноваженого з питань інформації", а також пропонується встановити кримінальну відповідальність "за системне і умисне масове поширення дезінформації".
  • 31 січня моніторингова місія ООН з прав людини заявила, що законопроект не відповідає стандартам прав людини і може призвести до самоцензури.

Читайте російською: Венедиктова поддержала введение штрафов для медиа

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини