RU

Великий зерновий термінал заявив про тиск податківців

20.02.2020, 16:40
Великий зерновий термінал заявив про тиск податківців - Фото
Фото: прес-служба Зерновий термінал Neptune

Зерновий термінал Neptune (порт Південний) заявляє про тиск із боку Головного управління Державної податкової служби в Одеській області та його керівництва. Про це сказано в заяві прес-служби підприємства.

"Термінал систематично піддається перевіркам, планові змінюються позаплановими. У 2019 співробітники управління провели на нашому підприємстві більше 50-ти днів. Результатом останньої позапланової перевірки стала претензія управління до підприємства на загальну суму понад 30 млн грн", - відзначається в повідомленні.

На підприємстві заявляють, що співробітники податкової порахували велику кількість спожитих терміналом залізничних послуг - фіктивними, повністю проігнорувавши майже 11 000 документів, наданих терміналом, котрі доводять зворотне.

"Той факт, що Neptune перевалює зернові з залізничного транспорту на судна, податкове управління не заперечує. При цьому заперечує факт реальності витрат, пов'язаних із такими залізничними послугами. На наш погляд, такі результати перевірки можуть бути виключно результатом недобросовісного підходу податківців", - сказано в повідомленні.

Neptune підкреслює, що податковий орган щодо роботи з великими платниками податків, як і саме управління Одеської області, ніколи не пред'являли претензій до абсолютно ідентичних послуг, що споживаються іншими морськими терміналами в нашій акваторії.

"За останні два роки обласне управління податкової служби пережило реформу і змінило двох керівників. На жаль, ці реформи ніяк не змінили практику тиску на бізнес. Ми розцінюємо такий підхід служби як упереджений і неконструктивний. Упевнені, що причина криється у відсутності реальних порушень у фінансовій діяльності терміналу".

Neptune заявляє про тиск на бізнес і звернувся до керівництва Державної податкової служби та в Департамент із питань запобігання та виявлення корупції ДПС України з вимогою розібратися в ситуації.

Зерновий термінал Neptune (раніше MV Cargo) - один із найбільших зернових терміналів в Україні. Розташований у порту Південний (Одеська область). Термінал може обробляти 5 млн тонн зернових на рік або до 10% від загального обсягу річного експорту України. Це спільний інвестпроект української компанії MV Cargo і корпорації Cargill. Загальна сума інвестицій склала $150 млн. Проект реалізовано за підтримки ЄБРР та МФК. Відкриття терміналу відбулося у вересні 2019 року.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини