RU

Великий банк отримає $5 млрд збитку через крах американського фонду: що сталося

06.04.2021, 17:50
Великий банк отримає $5 млрд збитку через крах американського фонду: що сталося - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Дефолт американського хедж-фонду Archegos Capital завдав шкоди в $4,7 млрд великому швейцарському банку Credit Suisse. Тепер банк очікує отримати збиток у $960 млн до оподаткування за підсумками I кварталу 2021-го,  повідомляє пресслужба Credit Suisse.

Банк також звільнив керівника свого інвестиційного банку і главу з управління ризиками та скоротить виплату дивідендів. Скандал навколо Archegos обійшовся банкам у мільярди доларів і обвалив акції компаній, пов'язаних із ним.

Що це за фонд
Archegos Capital володів акціями у великих компаніях ViacomCBS, Discovery, Tencent Music і Baidu. Акції фонд купував за гроші, що брав у борг у Morgan Stanley, Goldman Sachs, Deutsche Bank, японського Nomura і згаданого Credit Suisse,  писав Reuters. Борг Archegos перед кредиторами вп'ятеро перевищував його капітал.

Керівник Archegos Capital – Білл Хван. У 2012 році Хван зізнався в шахрайстві з акціями китайських банків і отримав штраф у $44 млн. Після цього деякі банки заборонили проводити операції із Хваном. У 2014 році Хвану заборонили торгувати в Гонконзі.

З чого все почалося
Коли в березні акції ViacomCBS знизилися, то кредитори вимагали від Archegos Capital внесення застави. Archegos Capital не виконав ці вимоги й оголосив дефолт. Як результат, кредитори почали примусову ліквідацію  його активів.

За тиждень Morgan Stanley, Deutsche Bank і Goldman Sachs швидко розпродали акції компаній, пов'язаних із Archegos та уникли серйозних збитків. Обсяг продажу становив $30 млрд,  пише WSJ.


Розпродаж обвалив акції ViacomCBS (-51%), Discovery (-45%), Tencent Music (34%) і Baidu (-38%). Тоді вони сумарно втратили близько $33 млрд капіталізації. До 6 квітня їх акції все ще були набагато нижчими, ніж до дефолту Archegos.

У збитку залишилися і банки, що не зорієнтувалися вчасно. У японському Nomura оцінюють збиток від дефолту фонду в $2 млрд, в Credit Suisse – в $4,7 млрд. Ці банки занадто повільно приймали рішення, вважає Омкара Джоши, портфельний менеджер в Opal Capital Management.

За даними  JPMorgan, сумарно дефолт Archegos може коштувати банкам $10 млрд.

  • У 2021 році акції мережі ігрових магазинів GameStop подорожчали в 20 разів, а ринкова капіталізація потроїлася і склала $5 млрд. Деталі – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини