RU

"Велика сімка" рішуче налаштована на боротьбу з борговою кризою країн ЄС

12.09.2011, 11:02
7e2473e8c9e641b795305f1c3532be38.jpg

"Велика сімка" рішуче налаштована на боротьбу з борговою кризою країн ЄС

Міністри фінансів та глави центробанків семи провідних індустріальних країн світу заявили в п'ятницю про готовність до скоординованих кроків з підтримки світової економіки і банківської системи, а також спробували розвіяти побоювання ринку з приводу можливості дефолту країн єврозони.

"Мають місце чіткі сигнали щодо уповільнення світового зростання. Ми готові до сильної і скоординованої міжнародної відповіді по цих (нових економічних, - ред.) викликах", - наводить Інтерфакс-Україна текст комюніке, оприлюдненого за підсумками зустрічі фінансової "сімки" в Марселі.

Говорячи про кроки, що здійснюються в США, ЄС і Японії для підтримки економіки і фінансового ринку, міністри і глави ЦБ країни G7 нагадали, що країни єврозони "реалізовують рішення, прийняті 21 липня для зняття фінансових напружень", підтверджуючи "свою непохитну рішучість повністю дотримуватися взятих на себе індивідуальних суверенних зобов'язань, прихильність бюджетній стабільності і структурним реформам".

G7, констатується в комюніке, стоїть перед необхідністю приймати складні рішення, які могли б, з одного боку, забезпечити бюджетну консолідацію, з іншого - підтримати ділову активність з урахуванням особливостей кожної з країн.

Центральні банки у разі необхідності готові надати ліквідність банкам, зазначається в документі, оприлюдненому за підсумками зустрічі. "Ми зробимо всі необхідні кроки для забезпечення стабільності банківської системи та фінансових ринків", - запевнили країни G7.

Нездатність провідних економік зробити які-небудь конкретні дії, щоб стабілізувати ситуацію на фінансових ринках, викликає розчарування у інвесторів. На цьому фоні індекс Dow Jones Industrial Average втратив у п'ятницю 2,7%. Курс євро до долара впав до 6-місячного мінімуму, за підсумками тижня європейська валюта знизилася до американських грошей без малого на 4%.

Високопоставлений американський чиновник сказав The Wall Street Journal, що європейські проблеми зайняли центральне місце в дискусії в ході зустрічі "сімки". Її учасники, складаючи комюніке, спробували послати ринкам максимально чіткий сигнал, що плани ЄС по стабілізації ситуації в єврозоні будуть виконані.

Американські офіційні особи вважають, що Європа повинна демонструвати більшу політичну волю для стабілізації ситуації.

Крім ситуації в єврозоні, зараз має місце уповільнення зростання в США, де безробіття вперто тримається вище за 9%, повільно відновлюється і економіка Японії, яка потерпає від "дорогої" ієни.

Учасники марсельської зустрічі заявили в комюніке, що надмірна волатильність, безладні рухи курсів валют є негативним чинником з точки зору фінансової стабільності, і що вони готові "тісно консультуватися" щодо кроків на валютному ринку і - у разі необхідності - робити спільні кроки.

В ході кризи провідні індустріальні країни зробили безпрецедентні вливання в економіку, щоб витягти її з рецесії, однак зараз зростання обсягів їх держборгу сильно обмежує можливості з реалізації нових заходів.

Через дві тижні пройдуть щорічні збори керівників Міжнародного валютного фонду і Світового банку в Вашингтоні, потім через декілька тижнів відбудеться зустріч міністрів фінансів "двадцятки", в листопаді - самміт лідерів G20.

До фінансової "сімки" входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія. За оцінками Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), економічний підйом в країнах G7 без урахування Японії залишиться на рівні менше 1% в річному численні у другій половині 2011 року.

Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини