Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

05.03.2020, 15:16
Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ - Фото
Андрій Вавриш (скріншот відео: BIHUS info/ YouTube)

Компанії Вавриша і депутата від ОПЗЖ Ісаєнка побудують ЖК "Новий Поділ" на 13 га біля Дніпра

доповнено

Департамент містобудування та архітектури КМДА  22 січня видав компаніям Андрія Вавриша і депутата від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка документи на забудову майже 13 га на березі Дніпра в Подільському районі Києва. Згідно із законом там дозволено тільки громадське будівництво, крім того, його повинні схвалити органи охорони культурної спадщини. Про це з посиланням на документи пишуть Наші Гроші.

Згідно з виданими містобудівними умовами і обмеженнями, на трьох ділянках на вул. Набережно-Хрещатицька передбачається реконструкція існуючих будівель під "багатофункціональний комплекс".

Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

Компанія Вавриша Saga Development рекламує цей "багатофункціональний комплекс" як ЖК "Новий Поділ", де, крім квартир, також планується будівництво офісів і культурного центру.

Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

У липні 2015 року Вавриш, незадовго до відставки з Департаменту будівництва й архітектури КМДА, замовив детальний план території в межах ряду подільських вулиць, куди входять зазначені 13 га, пишуть НГ. Видання зазначає, що забудови, які суперечать Генплану Києва, легалізуються саме затвердженням детальних планів територій.

Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

Партнером Saga Development у цьому проекті є компанія Perfect Group депутата Дмитра Ісаєнка. Інвестор будівництва - ТОВ "Ріверсайд Девелопмент Лтд", яким керує Вавриш. Ця фірма разом із ПрАТ "Київський річковий порт" беруть участь у забудові Рибальського півострова неподалік.

Вавришу дозволили забудувати берег Дніпра на Подолі - НГ

Компанії Київський річковий порт належать права користування на більшу частину території, де Вавриш збирається будувати "Новий Поділ". За даними журналістів Схем, власники ПрАТ "Київський річковий порт" - екс-глава Держкомпідприємництва при Януковичі Михайло Бродський і депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

Доповнено о 14:11. Андрій Вавриш стверджує, що всі дозволи на будівництво і саме будівництво ЖК "Новий Поділ" є законними. Він посилається на новий ДБН Б.2.2-12: 2019, в якому визначаються поняття багатофункціонального комплексу та громадської забудови.

Читайте також: "Плівки Гончарука", феномен Укрбуду, корупція в ДАБІ на 10 млрд. Інтерв'ю з Оленою Шуляк

У 2010-2015 рр. Вавриш працював заступником начальника Департаменту містобудування та архітектури КМДА та начальником Служби містобудівного кадастру. Обидві ці структури називають джерелами корупції в будівництві.
У жовтні 2019-го в одному з інтерв'ю Вавриш заявив, що столична влада створює умови для хабарництва в сфері будівництва.

Фото і скріни: Наші гроші

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих