RU

Вартість спецдозволів на бурштинові ділянки виросла в 90 разів

20.07.2020, 10:11
Вартість спецдозволів на бурштинові ділянки виросла в 90 разів - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Завершилися відкриті електронні торги щодо двох ділянок бурштину в Рівненській області. Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології і надр (Держгеонадра).

За результатами торгів, вартість лотів, порівняно зі стартовою ціною, зросла в 37 разів на ділянку "Західна друга", і в 90 разів на ділянку "Західна перша", і склала по кожному з об'єктів 12,63 млн грн і 29 млн грн відповідно.

Обидві площі були номіновані на аукціон надрокористувачами, однак за результатами конкурентних змагань перемогли не ті компанії, які їх номінували. У Держгеонадр вважають, що саме завдяки можливості чесно змагатися за ліцензію на видобуток корисних копалин, результати аукціонів неможливо передбачити, тому і переможцем не обов'язково стає той, хто пропонує ділянку на торги.

Дивіться також: Наслідки незаконного видобутку бурштину на Волині: відео

"Відкриті електронні аукціони дозволяють створити умови для чесної конкурентної боротьби і ми бачимо позитивну реакцію ринку: на аукціони проходять компанії, які готові купувати спецдозволи за ринковою ціною і вкладати кошти в український видобуток, - зазначив глава Держгеонадр Роман Опімах. - У ході торгів вартість ліцензій зростає в десятки, сотні і тисячі разів, а це - прямі надходження до державного бюджету України".

17 липня завершилися четверті е-аукціони з продажу спецдозволів на сім ділянок надр. Інвесторам запропонували об'єкти з покладами металевих і неметалевих корисних копалин, бурштину та підземних вод. Загальна вартість проданих ліцензій - 98,3 млн грн.

Читайте також: Мільярдні схеми. Як Слуга Народу збирається легалізувати видобуток бурштину в Україні

  • 4 лютого Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2241 про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10% з 2022 року.
  • У Житомирській області готують 200 ділянок для видобутку бурштину, спецдозволи на розробку яких будуть продаватися на аукціонах в системі Prozorro.
  • Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько чотирьох тонн, що становить приблизно 5% від реального видобутку бурштину в Україні.


Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини