RU

"Вакцинний націоналізм" багатих країн може обійтися світу майже в $10 трлн – дослідження

26.01.2021, 17:20
Холодильники з вакцинами від COVID-19 (Фото: EPA)

Розвинені країни, які мають доступ до вакцини від COVID-19, можуть втратити від $203 млрд до $5 трлн, якщо не забезпечать вакцинами країни, що розвиваються. Збиток для глобальної економіки може скласти 7% від світового ВВП до COVID-19 ($1,5 – $9,2 трлн), говориться в новому дослідженні Міжнародної торгової палати (ICC).

Збиток буде залежати від міцності торгових і виробничих зв'язків між країнами. Раніше можливий збиток від "вакцинного націоналізму" оцінювали в $119 – $153 млрд у 2021 році.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Жодна економіка не зможе повністю відновитися, поки у нас не буде глобального рівноправного доступу до вакцин, терапевтичних і діагностичних засобів. Чим більш відкрита економіка, тим сильнішим має бути економічний стимул для забезпечення доступу торгових партнерів до вакцин", – йдеться в дослідженні.

Понад половина всього можливого глобального збитку ($4,5 трлн) припадає на багаті країни. Разом з тим, дефіцит фінансування Ініціативи щодо прискорення доступу до засобів для боротьби з COVID-19 становить $26 млрд, заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гейбреісус.

"Вакцинний націоналізм може слугувати короткостроковим політичним цілям. Справедливість у питаннях вакцин відповідає середньостроковим і довгостроковим економічним інтересам кожної країни. Багаті країни впроваджують вакцини, а найменш розвинені країни світу спостерігають і чекають", – підкреслив глава ВООЗ Гейбреісус, коментуючи результати дослідження ICC.

  • 18 січня глава ВООЗ повідомив, що світ – на межі катастрофічного морального провалу через нерівномірний розподіл вакцин від COVID-19. За його словами, вже понад 39 млн доз вакцини отримали 49 багатих країн. Тоді як на одну бідну країну припадало лише 25 доз вакцини.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини