RU

В Україні заборонять випускати бензин без спирту

09.04.2012, 09:22
В Україні заборонять випускати бензин без спирту - Фото
В Україні будуть випускати бензин з градусом (фото: ЕРА)
З 2013 року в Україні заборонять продажу нафтопродуктів без вмісту спирту. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Бензин з градусом".

Як відзначає видання, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ініціював введення обов'язкового вмісту в бензині не менше 5% біоетанолу. На його думку, дана норма дасть змогу завантажити сільгоспвиробників і знизити залежність від імпорту нафти і нафтопродуктів.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості підготувало законопроект про обов'язковий вміст в бензині 5% біоетанолу, починаючи 1 січня 2013 року, і 7% - з 2014 року, заявив Бойко 6 квітня в ефірі "Першого національного телеканалу". "Ми вносимо законопроект, сподіваюся, він буде прийнятий на засіданні уряду, - повідомив Бойко. - Це дозволить, з одного боку, знизити закупівлі нафти, а з іншого - завантажити сільгоспвиробників". За його словами, даний законопроект вже узгоджений з усіма учасниками ринку.

Наявність в бензині 5% біоетанолу або 15% простих ефірів відповідає стандарту якості "Євро-4", який повинен був почати діяти в Україні з 1 січня 2010 року, пояснює заступник директора дослідницького центру Психея Геннадій Рябцев. "Однак через те, що тільки три з шести існуючих в Україні нафтопереробних заводів України - Лисичанський, Кременчуцький і Одеський - можуть виробляти паливо за стандартами "Євро-4", рішення постійно переносилося", - зазначив він. Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич відзначає, що не останню роль в цьому питанні зіграла НАК Нафтогаз України, яка до цих пір не провела обіцяної модернізації підконтрольного їй Шебелинського газопереробного заводу.

Як розповіло виданню високопоставлене джерело в Міністерстві аграрної політики і продовольства, відомство пропонує, щоб весь біоетанол вироблявся на спиртзаводах України. "Замість готового бензину в Україну може поставлятися напівфабрикат - Eurobob, який стане бензином після того, як в нього додадуть біоетанол, вироблений на спиртзаводах України", - підкреслив співрозмовник. Раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк оцінив можливості виробництва біопалива майже в 5 млн. т на рік, що, на його думку, дозволить на 30% замістити імпорт світлих нафтопродуктів.

Обов'язковий вміст біоетанолу в бензині дозволить уряду підвищити інвестиційну привабливість заводів "Укрспирту", які готуються до приватизації, вважає пан Рябцев.

Проти ініціативи Мінагрополітики традиційно виступають нафтовики. "Не можна порівнювати виробництво і зміст біопалива, наприклад, в Бразилії при середньорічній температурі близько 24 градусів за Цельсієм, і в Україні, де вона набагато нижча. Через зміни температур існує небезпека розшарування палива", - застерігає голова правління Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) Павло Овчаренко. "Додавання спирту в бензин призводить до підвищення октанового числа. Відповідно, внаслідок розшарування палива відбудеться падіння октанового числа, що призведе до перегріву двигуна та його поганої роботи", - говорить провідний науковий співробітник Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України Владислав Кисельов.

Досьє на Юрія Бойка 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини