RU

В Україні зміняться правила автострахування

31.07.2012, 09:14
В Україні зміняться правила автострахування - Фото
74442c8fc6a6176c6b208a1b1644cef9.jpg
Президент України підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Про це УНІАН повідомили в прес-службі голови держави.

Парламент прийняв цей закон 5 липня. Цим законом вносяться зміни до Закону "Про страхування", якими передбачено, що для договорів міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Кабінет міністрів встановлює максимальні розміри страхових платежів, у межах яких Моторне (транспортне) страхове бюро України встановлює обов'язкові для своїх повних членів єдині розміри страхових платежів за такими договорами. Страховики, яким дозволено займатися обов'язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зобов'язані бути членами Моторного (транспортного) страхового бюро України, який є юридичною особою, яка утримується за рахунок коштів страховиків.

МТСБУ є єдиним об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Участь страховиків у МТСБУ є умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Також вносяться зміни до Закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", якими передбачено, що суб'єктами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники та інші особи, відповідальність яких застрахована, страховики, МТСБУ, потерпілі.

В законі передбачена процедура визначення розміру страхового платежу. Для договорів міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Кабінет міністрів встановлює максимальні розміри страхових платежів, у межах яких МТСБУ встановлює обов'язкові для своїх повних членів єдині розміри страхових платежів за такими договорами. Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 50 тис.грн. на одного потерпілого. У випадку, якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п'ятикратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується. Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 100 тис. гривень на одного потерпілого. МТСБУ може встановлювати єдині умови перестрахування договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, які є обов'язковими для членів МТСБУ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини