"Вітіна тисяча": влада обіцяє, що черг не буде

"Вітіна тисяча": влада обіцяє, що черг не буде - Фото
ecbcc11f86c6801990cd54f7e61f1d2f.jpg
18.04.2012, 11:44

Голова уряду Микола Азарова хоче, щоб виплати здійснювалися без принизливих черг і маси довідок

Наступного тижня Кабінет міністрів України розгляне доопрацьований механізм забезпечення виплат знецінених вкладів Ощадбанку колишнього СРСР. Про це сказав сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи чергове засідання уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров нагадав, що одна з соціальних завдань президента - забезпечення виплат знецінених вкладів Ощадбанку колишнього СРСР. Він підкреслив, що в цьому році держава повинна виплатити громадянам 6,15 млрд.грн.

"Ми свідомо взяли на себе це зобов'язання, адже справедливість треба відновлювати у всьому. І тут, при виконанні цього складного завдання, нам треба уникнути помилок. Вчора уряд розглядав проект постанови про механізм компенсаційних виплат. Довелося повернути його на доопрацювання, тому що проект не відповідав головному умові: максимально спростити отримання компенсацій нашими громадянами. Здійснити виплати без принизливих черг, без маси довідок. Це моя категорична вимога до механізму компенсаційних виплат ", - сказав він.

За словами Азарова, неприйнятно й те, що основним способом отримання компенсації була обрана платіжна карта Ощадбанку. Прем'єр підкреслив, що людина повинна отримати можливість вільно вибирати, яким чином отримати гроші: готівкою або на рахунок, на картку. "Я доручив Мінфіну разом з Мінсоцполітики, Пенсійним фондом, порадившись з Національним банком виробити найпростіший механізм виплат. Такий проект уряд розгляне на наступному тижні. Приймемо рішення й почнемо виплати", - сказав він.

Нагадаємо, раніше президент доручив з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. На розширеному засіданні уряду голова держави доручив уряду забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року 6 млн. вкладникам компенсації за знеціненими вкладами у розмірі до 1 тис. грн.

12 квітня Верховна Рада проголосувала за зміни до бюджету, які, зокрема, передбачають, що на виконання ініціатив Януковича буде направлено 18,2 млрд.грн., ще 6,15 млрд.грн. пропонується направити на компенсацію вкладів Ощадбанку СРСР.