RU

В Росії підписані документи про заборону низки українських сирів

08.02.2012, 08:35
В Росії підписані документи про заборону низки українських сирів - Фото
0cbf9ec9a8f3c32af781004baf4e3c4c.jpg
Глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко підписав документи про вилучення з продажу в Росії та зупинення ввезення в РФ сирної продукції трьох українських виробників.

"Підписані документи про обіг сирів виробництва України, які стосуються трьох видів виробів виробників ПП Прометей (Чернігівська область), АТ Пирятинський сирзавод (Полтавська область) і ТОВ Гадячсир (Полтавська область)", - повідомив Онищенко, якого цитує
Інтерфакс-Україна.

За його словами, ці документи спрямовані у Федеральну митну службу і в територіальні управління Росспоживнагляду "для тотального вилучення цієї продукції з обігу як невідповідної встановленим вимогам Технічного регламенту на молочну продукцію та молоко".

Сири, які не відповідають російським вимогам, вилучено вже в Москві, Орловській, Ростовській областях та Дагестані. "В даний час в роботі знаходиться ще 200 відібраних проб цієї продукції по всій країні, і в міру отриманих результатів робота по вилученню з обороту, в разі необхідності, буде продовжена", - підкреслив глава Росспоживнагляду.

За його словами, такому рішенню сприяло й те, що, незважаючи на зустріч, яку він провів з головою Мінсільгоспу України за ініціативою українського міністра, який спеціально приїжджав до Москви 17 січня цього року, і телефонні переговори 25 січня, "жодних заходів вжито не було і жодної з домовленостей не виконано".

"Замість пошуку рішень щодо виходу з ситуації, ми спостерігаємо активізацію, в тому числі і в маргінальних російських виданнях, обговорення безглуздих процедур публічного доведення зворотного, посилання на абсолютно, з юридичної точки зору, неспроможні дослідження, які проводилися за гроші заявника з порушенням діючих вимог, супроводжувані безпорадними коментарями псевдоаналітиків, що демонструють абсолютне незнання російського законодавства, порядку контролю та оскарження рішень компетентних російських органів", - зазначив Онищенко.

На його думку, "такі витівки з якимись публічними дослідженнями лише свідчать про неспроможність аргументації їх позиції". "Все це робить спробу повторної зустрічі з міністром сільського господарства, про можливість якої ведуться переговори, абсолютно непродуктивною, оскільки його зобов'язання і наступні дії свідчать чи то про неспроможність його впливу на ситуацію, чи то про те, що у компетентного органу виконавчої влади України немає бажання вирішувати цю проблему в установленому порядку", - підсумував Онищенко.

Нагадаємо, в січні Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Росії заявила, що провела вибіркове дослідження 14 зразків сирів українського виробництва, що знаходяться в обігу, на відповідність ГОСТу і технічного регламенту на молоко і молочну продукцію. Росіяни встановили, що всі вони мають в складі рослинні жири, інформація про наявність яких не позначена на етикетці.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Павленко стверджує, що Україна не отримувала від Росії офіційних звернень з приводу якості молочної продукції українського виробництва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини