RU

В Мінрегіоні розповіли про нюанси іпотеки від Януковича

03.05.2012, 13:44
В Мінрегіоні розповіли про нюанси іпотеки від Януковича - Фото
Анатолій Близнюк
Кабінет міністрів України затвердив порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини відсотків по ним. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Близнюк зазначив, що в державному бюджеті на 2012 рік вже передбачено фінансування на реалізацію цього механізму в обсязі 1 млрд.грн. За словами міністра, пріоритетом при реалізації цієї програми буде первинний ринок, зокрема, довгобуди. "Об'єкти житлового будівництва будуть відбирати і контролювати місцеві органи влади", - пояснив він.

Близнюк повідомив, що на сьогоднішній день вже відібрано 36 банків з найбільш розвиненою мережею місцевих відділень, які будуть задіяні в програмі. "Перший внесок позичальника буде становити не більше 25% від суми кредиту. Максимальна ставка на момент видачі 16% річних, за якими держава буде компенсувати 13%, тобто, громадянин буде платити тільки 3% річних", - роз'яснив міністр. Він також нагадав, що термін кредитування складе 15 років.

Міністр пояснив, що, згідно з програмою, нормативна площа житла складе 40 кв. м на одну людину або на сім'ю з двох осіб, плюс 18 кв. м на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 58 кв. м. Чиновник уточнив, що нормативна вартість квадратного метра житла встановлюється для: Києва - 7 тис.грн., Київській області, обласних центрів та міст Севастополь і Сімферополь - 5 тис.грн., інших населених пунктів - до 4 тис. грн., для населених пунктів, розміщених в 15-кілометровій зоні від Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10%.

Близнюк повідомив, що, згідно з програмою, основні вимоги до потенційного учасника - це необхідність поліпшення житлових умов і платоспроможність. "Встановлена верхня і нижня межа платоспроможності для учасників програми. Верхня межа - середній максимальний річний дохід сім'ї з трьох осіб - 400 тис.грн. (від 760 тис.грн. в Києві до 355 тис.грн. в Тернопільській області), нижня межа - середній мінімальний річний дохід сім'ї з трьох осіб за Україну - 55 тис.грн.", - сказав він.

Міністр підкреслив, що в період отримання часткової компенсації квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника, він також не має права відчужувати або здавати в оренду квартиру на протязі всього часу отримання державної компенсації. Міністр зазначив, що для того щоб прийняти участь в програмі, потрібно звернутися в один з банків зі встановленого переліку та подати мінімально необхідний набір документів. Близнюк розповів, що в рамках реалізації програми планується надати близько 30 тисяч кредитів, що дозволить залучити в будівельну галузь майже 10 млрд.грн. і забезпечити житлом більше 40 тисяч чоловік.

Нагадаємо, в березні президент України заявив, що вже з травня в Україні запрацює програма пільгової іпотеки, в рамках якої кредити на житло можна буде отримати під 2-3% строком на 10-15 років.

Досьє на Анатолія Близнюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини