RU

Держвідомства переплачують за свої сайти в 10-30 разів, - ЗМІ

27.03.2013, 10:47
Держвідомства переплачують за свої сайти в 10-30 разів, - ЗМІ - Фото
Фото: скріншот стартової сторінки Єдиного порталу адмінпослуг
Державне підприємство Укрпошта відмовилося від версії сайту, на розкручування якого 2011 витратило 1 млн.грн., і замовило розробку нової веб-сторінки ще за 500 тис.грн. При цьому новий сайт експерти оцінюють максимум в 20 тис.грн., повідомляє програма Тендер News на ТВi.

Протягом трьох місяців 2011 року макіївська фірма Експертцентр-М повинна була забезпечити щомісячно 16 000 переходів на сайт Укрпошти з головних пошукових систем і соціальних мереж. Фірма отримала за це 993 тис.грн. Тобто, один клік користувача коштував держпідприємству 20 грн. При цьому базова вартість такого переходу в інтернеті становить 8 коп.

"Таке замовлення коштувало би в межах кількох тисяч гривень. Мова ніяк не йде про мільйони", - вважає директор компанії по просуванню сайтів Артем Орлянський.

Всі доходи держпідприємства 2011 склали 26 млн.грн. З них 1 млн. - на розкрутку веб-сторінки.

У свою чергу, Міністерство економічного розвитку і торгівлі замовило "розширення" і "належне функціонування" Єдиного порталу адмінпослуг за 450 тис.грн. За справу взявся Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки, який розробляв цей сайт. При цьому опитані журналістами співробітники ІТ-індустрії з подивом відзначали, що сайт - копія Windows 8.

Завершити роботи по наповненню сайту планували до середини грудня минулого року. Однак портал до цих пір "знаходиться в процесі розробки і тестування". Втім, журналістам у міністерстві повідомили, що 450 тис.грн. - це ще не остаточна сума. "450 тисяч - це тільки початок для такої масштабної роботи. Ще раз хочу нагадати: інші країни на створення подібних порталів витрачали сотні мільйонів, щоб сайт був зручним для громадян відповідної держави", - розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини