RU

Відкрити бізнес можна буде без санкції пожежних

15.06.2012, 09:21
Відкрити бізнес можна буде без санкції пожежних - Фото
0c6a1acdae5adf4b822957619af11318.jpg
Уряд готовий звільнити бізнес від необхідності давати хабарі пожежним і санітарним інспекторам заради можливості відкрити свою справу - в парламент подано законопроект про заміну системи отримання дозволів на добровільне декларування. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Гори воно вогнем".

Як зазначає видання, у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 10529-1, що вносить зміни в ряд законів щодо правового регулювання адміністративних відносин між суб'єктами господарювання та органами державного нагляду в сфері цивільної оборони, пожежної безпеки та техногенної безпеки. Основна суть законопроекту - відмова від обов'язкових дозволів органів пожежної безпеки і санепідемстанцій на початок роботи підприємства. Замість них підприємець буде реєструвати декларацію про відповідність його матеріально-технічної бази законодавству.

Протягом 10 днів з дати подання декларації вона повинна бути зареєстрована, що дає право на початок господарської діяльності, або повернена для доопрацювання. У разі відсутності відповіді підприємець уже на 11-й день може починати працювати. Винятком буде лише господарська діяльність з високим ступенем ризику - для її початку необхідно проходження спеціальної протипожежної експертизи. Початок роботи без зареєстрованої декларації пропонується карати накладанням штрафу від 20 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1190 грн.).

Крім того, органи держконтролю позбавляються права самостійно зупиняти роботу підприємств у разі виявлення невідповідностей у сфері протипожежної безпеки. Таке право буде мати лише адміністративний суд. Втім, і він зможе припиняти роботу бізнесу тільки в разі загрози життю або здоров'ю людей.

За оцінками підприємців, такі ініціативи в разі їх прийняття здатні спростити роботу бізнесу.

Законопроект також передбачає різке збільшення розміру штрафів за невідповідність нормам протипожежної безпеки, які будуть виявлятися вже після початку роботи підприємства. Однак повністю позбавити систему пожежного контролю від корупції не вдасться, навпаки, разом із зростанням сум штрафів за виявлені порушення можуть підвищитися і суми хабарів, вважають експерти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини