RU

Від зустрічі Януковича з Путіним в Ялті не чекають сенсацій

11.07.2012, 13:37
Від зустрічі Януковича з Путіним в Ялті не чекають сенсацій - Фото
Володимир Фесенко
Нічого сенсаційного і революційного на переговорах президентів України та Росії 12 липня в Ялті не буде. Газовий контракт навряд чи буде переглянуто. Так вважає директор Центру політичних досліджень Володимир Фесенко.

"На мій погляд, не буде нічого сенсаційного і революційного. Саме значиме, що може бути, судячи з останньої інформації, це угода з розмежування морського кордону в Азовському морі і Керченській протоці", - сказав Фесенко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Експерт зазначив, що за наявною інформацією, за базу договору з лімітування взяли український варіант, але при цьому пішли на деякі поступки російській стороні в плані судноплавства в Керченській протоці, а також щодо розмежування нафто- і газоносних площ в Азовському морі. "Якщо в цілому це в наших інтересах, то це нормально, і це могло б бути достатньо значущим підсумком переговорів. І для Володимира Путіна, і для Віктора Януковича важливо пред'явити новий документ, де видно, що Україна і Росія - партнери і домовляються між собою", - зазначив політолог. Фесенко зазначив, що в даному випадку небажано повторювати варіант з островом Зміїний, оскільки в судах Україна може програти Росії так, як програла Румунії.

Фесенко зазначив, що не виключає, що українська сторона може запропонувати на цій зустрічі який-небудь новий, компромісний варіант по газу, але поки, на його думку, немає підстав очікувати, що якась нова угода по газу буде підписана. "Як правило, перед підписанням газової угоди йде дуже інтенсивний переговорний процес між нашими країнами на рівні прем'єрів, на рівні міністрів енергетики, представників Газпрому і Нафтогазу України. Зараз нічого цього не було", - зазначив він.

Політолог також звернув увагу на те, що газові угоди, як правило, підписуються або наприкінці року, або в січні, після "газових воєн". "Останній варіант - найгірший. Я думаю, що українська сторона в цьому плані більш прагматична, ніж її попередники. Я думаю, що в газових війнах вони не зацікавлені. Я думаю, що вони пішли на тактику очікування ... Вона може бути пов'язана з тим, що ситуація з цінами на нафту не дуже стабільна, це для росіян фактор досить значущий, і все-таки загальна, глобальна ситуація не найкраща. Але ризики тут є і для України. Що буде завтра - невідомо, і на чию користь зіграє це очікування , теж не факт", - додав політолог.

Нагадаємо, 12 липня в Ялті після дворічної перерви відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання планується підписати більше десяти документів, головним з яких стане договір про розмежування Азово-Керченської акваторії.

Досьє на Володимира Фесенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини