RU

В Єврокомісії заявляють, що ЄС не має грошей для України

06.07.2009, 15:56

В Єврокомісії заявляють, що ЄС не має грошей для України

Євросоюз не має грошей, щоб допомогти Україні закупити російський газ для закачування у підземні сховища. Про це заявив в понеділок голова представництва Єврокомісії у Росії Марк Франко.

"Переважно, це питання між країною-виробником і країною-транзитером. ЄС не має грошей, щоб вкласти у це (закачування газу в українські сховища). Ми виступаємо свого роду посередниками, прагнучи залучити до цього МБРР (Міжнародний банк реконструкції і розвитку), Світовий банк і подивитися, що вони можуть зробити", - сказав М.Франко, якого цитує російський телеканал "Вести".

За словами представника Єврокомісії, якщо міжнародні фінансові організації зможуть допомогти вирішити цю проблему, то їхні дії "будуть пов'язані з чіткими і довготривалими зобов'язаннями". "Наскільки я знаю, з точки зору запасів, відчуття негайної кризи не виникає, але, можливо, воно виникне пізніше", - додав він.

М.Франко вказав, що у разі виникнення проблем з транзитом газова криза виллється для Європи в кризу економічну. "Євросоюз дуже серйозно до цього (проблем транзиту газу через Україну) ставиться. У січні газова криза справила дуже велике враження. У середньостроковій перспективі у нас серйозні плани у сенсі лібералізації і диверсифікації газових поставок", - відзначив голова представництва Єврокомісії.

Мета запланованих цією європейською організацією дій, за словами М.Франка, тільки одна - "зробити ситуацію менш вразливою для зовнішніх ударів з точки зору поставок газу". Він нагадав, що на останньому саміті ЄС в червні Єврокомісії було доручено як можна швидше підготувати план або пропозиції, спрямований на зменшення уразливості Європи в цьому питанні.

Нагадаємо, за словами Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, Україна веде переговори з Російською Федерацією і Європейським Союзом про залучення кредиту для закачування природного газу в українські ПСГ.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини