RU

В Україні з'являться авторизовані економічні оператори

05.11.2019, 16:30
В Україні з'являться авторизовані економічні оператори - Фото
Фото: LIGA.net

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №1048 про функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО).

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, закон вводить в законодавстві механізм інституту АЕО аналогічний тому, який функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання.

На сьогодні програми АЕО вже реалізовані в 83 країнах світу, ще 19 країн знаходяться в стадії їх активного впровадження. За останній рік значно зросла кількість укладених міжнародних угод про взаємне визнання АЕО - з 57 до 78.

Чим важлива програма АЕО для підприємств


Прискорення проходження митних процедур: знижений рівень ризику; процедура спрощеного декларування;

Підвищення сервісу надання митних послуг: можливість надходження товарів відразу на склад компанії, попередження про здійснення фізичного огляду вантажу;

Економія витрат: зменшення затримок на кордоні, зменшення витрат на послуги митних терміналів;

Передбачуваність ведення бізнесу: прозорі й заздалегідь зрозумілі процедури митного оформлення, підвищення рівня безпеки та поліпшення зв'язку між партнерами в ланцюзі постачань.

Як відзначають в Мінфіні, впровадження програми АЕО сприятиме спрощенню митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри, а також дозволить українським підприємствам брати участь у формуванні безпечних ланцюжків поставок товарів і сприяти підвищенню їх конкурентоспроможності на зовнішніх ринках.

  • Законопроект №1048 Верховна Рада прийняла в цілому 2 жовтня. Він був розроблений на виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини