RU

В Україні з'явилися електронні трудові книжки. Що це дасть пенсіонерам

11.06.2021, 14:23
В Україні з'явилися електронні трудові книжки. Що це дасть пенсіонерам - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

10 червня 2021 вступили в силу зміни до законодавства, які дозволяють вести облік трудової діяльності громадян в електронній формі. Електронні трудові книжки спростять процедуру призначення і перерахунку пенсій, наголошується в повідомленні пресслужби Мінсоцполітики.

Як уточнюють в Пенсійному фонді, інформація про стаж і трудову діяльність дозволить відомству автоматично призначати пенсії без звернення громадян –  з дня, наступного за днем ​​досягнення пенсійного віку.

Читайте також: Як працюють електронні трудові книжки і чому це важливо для пенсій. Інфографіка ПФУ

"Починаючи з 2004 року, призначення пенсійних виплат відбувалося, виходячи з даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, – нагадують в міністерстві. Згідно з новим законом, протягом наступних п'яти років для призначення пенсій враховуватиметься як паперова, так і електронна форма трудової книжки"

Це означає, що дані щодо стажу після 2004 року вже повинні бути конвертовані в електронну форму. Більш ранню інформацію можна внести в електронний реєстр самостійно або за допомогою роботодавця, додають в Мінсоцполітики.

Читайте також: Не тільки індексація: в 2021-му буде ще три підвищення пенсій. А гроші є?

У міністерстві уточнюють, що електронна трудова книжка дозволить громадянам і в деяких випадках роботодавцям отримати необхідну інформацію про трудовий стаж на порталі Пенсійного фонду України.

"Введення електронних трудових книжок допоможе усунути такі ризики, як втрата трудової книжки, пошкодження, помилки та внесення недостовірних відомостей, – йдеться в релізі Мінсоцполітики. Також це спрощує доступ до інформації про трудовий або страховий стаж".

  • На початку лютого 2021 року Верховна Рада прийняла закон про електронні трудові книжки, який дозволяє Пенсійному Фонду України автоматично призначати пенсії за віком.
  • За перші п'ять місяців 2021 роки ПФУ виплатив пенсіонерам 214,2 млрд грн. У січні-квітні 2020 року було 193,1 млрд грн (на 10,9% менше, ніж в 2021).
  • У 2021 році уряд передбачив п'ятиступінчастий план щодо збільшення пенсій для громадян. Детальніше про підвищення у другому півріччі – тут.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net  – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини