RU

В Україні запущена перша система промислового накопичення енергії

21.05.2021, 09:50
В Україні запущена перша система промислового накопичення енергії - Фото
Фото: скриншот телеканал Україна

Компанія ДТЕК запустила першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт-год. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Батарея встановлена ​​в місті Енергодар, на майданчику Запорізької ТЕС і призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії до мережі, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У ДТЕК пояснюють, що запуск батареї – це пілотний проєкт для пошуку оптимальних моделей роботи СНЕ на різних сегментах енергетичного ринку країни.

Проєкт реалізовувався спільно компаніями, які займаються виробництвом систем накопичення енергії, – Honeywell і SunGrid. У липні 2020 року ДТЕК підписав контракт з американською компанією Honeywell на постачання літій-іонної системи накопичення енергії потужністю 1 МВт.

ДТЕК необхідно провести сертифікацію системи накопичення енергії для отримання статусу постачальника послуг із забезпечення резервів потужності для системного оператора.

На даний момент робота систем промислового накопичення енергії не регулюється чинним законодавством.

Системи накопичення електроенергії є одним із найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За 10 років сектор зріс у 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%. За прогнозами Bloomberg NEF, до 2040 року сумарна потужність накопичувачів перевищить 1 ТВт.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини