В Україні виявили шахрайський фейковий банк

26.02.2020, 09:12
В Україні виявили шахрайський фейковий банк - Фото
Фото: depositphotos.com

НКЦПФР знайшла в мережі фіктивний Український народний банк і попередила про можливе шахрайство

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) попереджає про фіктивний Український народний банк, який називає себе "інвестиційний проект".

Як повідомляє НКЦПФР, дані про цей нібито банк, розміщені за посиланням https://unb.name, відсутні в Державному реєстрі банків і є шахрайськими.

У Нацкомісії відзначили, що банком може називатися тільки юридична особа, яка має банківську ліцензію. У Державному реєстрі випусків цінних паперів, який веде НКЦПФР, також відсутні відомості про реєстрацію випуску акцій емітента з назвою "Український народний банк".

"При спробі придбати акції даного проекту через його веб-сайт користувачеві пропонуються три варіанти оплати: Money Storage, Perfect Money і оплата в криптовалюті Bitcoin. Функція оплати банківською карткою нібито передбачена, але не працює. Доступні користувачеві варіанти оплати є електронними гаманцями, платежі за якими практично неможливо відстежити і встановити, куди були переведені кошти клієнта", - йдеться в повідомленні регулятора.

В особистому кабінеті користувача на сайті https://unb.name є посилання на розділи "Документи", "Контакти компанії", "Умови користування", "Політика конфіденційності", але всі вони не працюють.

НКЦПФР повідомила про потенційно протиправну діяльність до правоохоронних органів.

  • Шахрайські сайти були одним із найпоширеніших способів виманювання грошей у українців в 2019 році. Українська асоціація міжбанківських платіжних систем ЕМА нарахувала понад 300 таких сайтів.

Читайте російською: В Украине обнаружили мошеннический фейковый банк

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии