RU

В Україні відкрили фабрику з виробництва розумних сонячних жалюзі

25.07.2019, 15:49
В Україні відкрили фабрику з виробництва розумних сонячних жалюзі - Фото
Фото - solargaps.com

Український SolarGaps запустив власну фабрику зелених технологій, повідомляє Ain.ua.

На ній будуть виробляти флагманський продукт стартапу - "розумні" жалюзі, а також кастомні сонячні панелі для інших зелених технологій. Потужність виробництва сягатиме 15 мегават на рік. При цьому фабрика позиціонується як "зелена" - з нульовими викидами СО2.

Фабрика розташується в селі Романків (Обухівського району, Київської області). На даний момент там вже зайняті 20 співробітників, але в найближчому майбутньому їх число планують збільшити до 100 - SolarGaps вже відкрив нові вакансії.

У стартапі не розкривають точну суму інвестицій у фабрику, проте повідомили, що це значна частина залучених коштів. Раніше SolarGaps залучив $700 000 приватних інвестицій, а також отримав грант на 1 млн євро від Horizon 2020.

Як пояснив СЕО компанії Євген Ерік, фабрика потрібна, щоб виконати всі вже наявні замовлення SolarGaps з подальшим потенціалом до зростання. Раніше SolarGaps купував комплектуючі для своїх жалюзі у сторонніх виробників, головним чином в Китаї. І за словами Еріка, це сильно гальмувало виробничий процес. Власна фабрика повинна нівелювати цей бар'єр.

За словами СЕО SolarGaps Євген Еріка, це - перша в Україні "зелена фабрика" з нульовим викидом шкідливих речовин. Вона буде обладнана сонячними панелями на даху і вітряними млинами для генерації та накопичення енергії, щоб покрити потреби виробництва. Зокрема, сонячні панелі на даху будуть генерувати близько 50 кіловат на годину.

На фабриці планують виготовляти не тільки жалюзі SolaGaps, але також комплектуючі для інших продуктів в сфері альтернативної енергетики. Серед перших замовників - виробник інверторів AFORE.

Для цього на базі фабрики планують створити тестовий майданчик, який буде відкритий для всіх інноваторів в області відновлюваної енергетики. Там можна буде протестувати свої винаходи і домовитися про партнерство.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини