RU

В Україні вакцина CoronaVac має бути до літа, інакше Лекхім поверне мільярд – StateWatch

05.02.2021, 12:22
В Україні вакцина CoronaVac має бути до літа, інакше Лекхім поверне мільярд – StateWatch - Фото
Вакцина CoronaVac від компаніє Sinovac (фото – ЕРА)

30 грудня 2020 року Україна заплатила за майбутню поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac аванс 964,3 млн грн. Договір був укладений між ДП "Медичні закупівлі" і приватною компанією Лекхім. Умовами договору передбачено 100% передоплату з можливістю її повернення в повному обсязі у разі порушення графіка поставки, повідомляє експертна організація StateWatch, яка провела аналіз умов договору на поставку вакцини.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Кінцевий термін поставки вакцини – 31 травня 2021 року.

Порядок здійснення розрахунків передбачав 100% передоплати протягом трьох банківських днів з моменту надання постачальником банківської гарантії повернення авансового платежу. Тобто, в разі порушення умов договору з боку Лекхіма, після звернення замовника банк повинен повернути до держбюджету всю сплачену суму.

Перша поставка вакцини повинна відбутися не пізніше 31 березня 2021 року в розмірі 700 000 доз протягом 30 календарних днів з дати реєстрації продукції одним з компетентних органів США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або ЄС. Або з дати отримання перекваліфікації ВООЗ.

Друга поставка вакцини в розмірі 1,2 млн доз – протягом 90 календарних днів з дати реєстрації продукції, але не пізніше 31 травня 2021 року.

Якщо до 31 травня компанія Лекхім не поставить всю вакцину, банк повинен буде повернути ДП "Медичні закупівлі" 100% сплаченої передоплати. Сторони також можуть підписати додаткові угоди, якими продовжити термін поставки вакцин в Україні.

Договір також передбачає штрафні санкції за порушення термінів поставки  –  пеня в розмірі 0,1% від ціни продукції, термін поставки якої порушено за кожен день прострочення. Якщо порушення терміну більше 30 днів, то додатково штраф передбачений в розмірі 7% від ціни продукції, термін поставки якого порушено.

Вакцина CoronaVac розроблена китайською компанією Sinovac Biotech. Раніше StateWatch повідомляла, що Україна шукає можливість закупити вакцину проти COVID-19 через Бразилію. З бразильської сторони партнером є державний Інститут Butantan в м.Сан-Пауло. Тести в Бразилії почалися в кінці липня 2020 року.

  • 11 січня в Індонезії, де проходив один з етапів тестування Sinovac, назвали проміжну цифру ефективності, яку показує вакцина – 65,3%.
  • 12 січня стало відомо, що група фармкомпаній Лекхім підписала з китайською Sinovac Biotech договір на поставку в Україну 5 млн доз вакцини.
  • 2 лютого 2021 року голова МОЗ  Максим Степанов заявив, що комерційна вакцина з'явиться на українському ринку ближче до літа і буде коштувати від $7 о $33.

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини