RU

В Україні ціни на електроенергію для промисловості вдвічі вищі за європейські

02.04.2020, 10:22
В Україні ціни на електроенергію для промисловості вдвічі вищі за європейські - Фото
ЛЕП, електро (фото - Євген Пилипенко, LIGA.net)

В Україні тариф на електроенергію для промислових споживачів вдвічі вищий, ніж у країнах Східної Європи. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані ДП "Оператор ринку" на 1 квітня.

Зокрема, базова вартість електроенергії для української промисловості становить 51,01 євро за МВт/год, для польських - 30,23 євро, румунських - 25,69 євро, угорських - 25,78 євро, словацьких - 24,1 євро.

При цьому денна вартість електроенергії в Україні - 58,85 євро за МВт-год, у той час як в Польщі - 31,7 євро, Румунії та Угорщини - 26,81 євро, Словаччині - 24,35 євро.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з даними європейської біржі електроенергії Noordpool, в країнах Західної Європи тарифи ще нижчі: в країнах Бенілюксу - 22,5 євро за МВт-год, у Франції - 21,86 євро, в Німеччині - 19,95 євро.

Країни Скандинавського півострову в рамках підтримки національних економік під час спалаху коронавірусу знизили ціни на електроенергію до мінімальних позначок: у Норвегії, Швеції і Данії тарифи опустилися до рівня 4,58 євро за МВт-год.

Читайте також: Запуск "зелених" аукціонів відклали - винен коронавірус. І це не жарт. Що сталося?

При цьому наголошується, що промислова компанія "Інтерпайп" Віктора Пінчука заявила, що за останній тиждень березня тариф для промислових споживачів зріс на 35% щодо лютого з 1,3 грн за кВт/год до 1,68 грн за кВт-год.

Читайте російською: В Украине цены на электроэнергию для промышленности в два раза выше европейских

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини