RU

В Україні подорожчала електроенергія

07.12.2020, 19:18
В Україні подорожчала електроенергія - Фото
електроенергія Depositphotos (5)

У листопаді 2020 року середньозважена ціна електроенергії на "Ринку на добу наперед" (РДН) склала 1 536,25 грн/МВт, що на 16,2% більше, ніж у жовтні і на 12,3% більше, ніж у листопаді минулого року . Про це повідомляється у звіті ДП "Оператор ринку".

Середньозважена ціна електроенергії на РДН в Об'єднаній енергосистемі України зросла на 17% в порівнянні з жовтнем – до 1 527,09 гр /МВт.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Середньозважена ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові (Західна Україна) виросла на 8% – до 1 633,29 грн/МВт.

Оператор ринку зазначає, що в листопаді погодинні ціни на РДН і внутрішньодобовому ринку (ВДР) у торговельній зоні ОЕС в деякі дні в години максимального навантаження були максимальними або близькими до максимальних. Причина – збільшення попиту і зменшенням пропозиції на продаж електроенергії на майданчику.

У торговельній зоні Бурштинського енергоострова в більшості днів спостерігався дефіцит пропозицій на продаж електроенергії – ціни на РДН і ВДР в такі дні були наближеними до цінових обмежень.

  • У другому кварталі 2020 року в Україні середня ціна на електроенергію на РДН була вищою, ніж у країнах Євросоюзу. Детальніше про це тут.
  • 26 листопада новий в.о. міністра енергетики Юрій Бойко анонсував підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини