RU

В Україні почалася індексація пенсій

01.03.2021, 16:10
В Україні почалася індексація пенсій - Фото
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)
доповнено

1 березня в Україні почався автоматичний перерахунок пенсій для 8 млн пенсіонерів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

На 100 грн (до 2200 грн) зросла мінімальна пенсія для пенсіонерів зі стажем в 30 років (для жінок) і 35 років (чоловіків).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Зростуть виплати з пенсійного страхування, а також для військових пенсіонерів та осіб постраждалих від Чорнобильської катастрофи. В середньому пенсії зростуть на 308 грн. Мінімальне підвищення – 100 грн.

Доповнено о 14:08. У відповідь на запит  LIGA.net директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко повідомила, що пенсію в 2200 грн з березня отримуватимуть пенсіонери віком до 65 років, які вже мають необхідний страховий стаж, незалежно від факту роботи. Стільки ж отримують працюючі пенсіонери віком 65+.

При цьому пенсію в 2400 грн отримують непрацюючі пенсіонери віком від 65 років, які мають страховий стаж.

"Для них мінімальна пенсія – 40% від мінімальної зарплати, це 2400 грн. У нас 2,3 млн таких пенсіонерів. Категорія 2200 грн – всі інші, які мають стаж, незалежно від факту роботи", – заявила Охріменко.

Працюючі пенсіонери, які досягли 65 років, отримуватимуть пенсію 2200 грн до моменту звільнення, зазначила Охріменко.

Вона додала, що індексація 1 березня стосувалася і тих, хто отримував пенсію 2400 грн. Однак розміри підвищення були індивідуальні. У більшості випадків, ті, хто отримував 2400 грн до індексації, будуть отримувати стільки ж після індексації.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини