RU

В Україні нові правила авіаперевезень. Що змінилося

12.11.2020, 11:02
В Україні нові правила авіаперевезень. Що змінилося - Фото
В аеропорту (Ілюстративне фото: Murtaja Lateef/ЕРА)

З 3 листопада 2020 року в Україні почали діяти зміни в правилах авіаперевезень. Їх опублікували в Офіційному віснику України №86, пише avianews.com.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Для авіакомпаній зняли обмеження на встановлення часу закінчення реєстрації і посадки. Це тепер повністю регулюється їхніми внутрішніми правилами. Раніше реєстрацію можна було закрити за 45 хвилин до вильоту, посадку – за 15 хвилин до вильоту. При реєстрації на рейс можна використовувати документи в електронному вигляді. Таким чином, в законодавстві тепер дозволено використання застосунку Дія.

Авіакомпанії звільнили від необхідності прикріплювати бірку "в кабіну", "ручна поклажа", "Approved Cabin Baggage", яка розміщувалася на предметах, що перевозяться в салоні літака. З правил прибрали обов'язкову для авіакомпаній вимогу перевозити безкоштовно в салоні літака жіночі або чоловічі сумки, папку для паперів, верхній одяг, жакет, парасольку або тростину, друковані видання для читання в польоті. Умови перевезення ручної поклажі тепер повністю регулюються авіакомпаніями. Виняток зробили для дитячого харчування, дитячої дорожньої люльки для немовлят до одного року, дитячої коляски, милиць, інвалідного візка, які як і раніше в списку дозволених до перевезення понад норму.

Державіаслужба прибрала обмеження, згідно з яким у салоні літака могли перевозитися невеликі тварини вагою до 8 кг з урахуванням переноски. Тепер дозволену вагу регулює авіакомпанія. Даний пункт легалізує поточний стан речей, коли низка авіакомпаній допускає до салону більш важких вихованців. Наприклад, МАУ і SkyUp збільшили дозволену вагу тварин з 8 до 10 кг у 2020 році.

Попередня версія правил передбачала можливість безкоштовного перебронювання квитка при зриві стикування, навіть якщо перевезення оформлене різними замовленнями. Тепер цей пункт виключений із правил. Однак де-факто більшість авіакомпаній забезпечували гарантію стикування тільки при оформленні перевезення єдиним квитком.

Державіаслужба прирівняла затримку рейсу більш ніж на 48 годин до його скасування. При цьому тепер скасуванням не вважається зміна аеродрому вильоту або прильоту в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Рейс також вважається виконаним у разі передачі його виконання іншому авіаперевізнику, який забезпечує перевезення всіх пасажирів переданого рейсу спеціально організованим рейсом.

Державіаслужба підняла ліміт компенсації за затримку рейсу з 4694 до 5346 спеціальних прав запозичень (близько $7,6 тис.). У разі втрати або пошкодження багажу цей ліміт збільшений з 1131 до 1288 спеціальних прав запозичень (близько $1,8 тис.). Однак для пасажирів отримати максимальну компенсацію практично нереально. Для цього необхідно пред'явити документальні підтвердження понесених втрат. Наприклад, якщо з багажу пропав ноутбук, або техніка була пошкоджена, необхідно пред'явити чек на купівлю. При цьому авіаперевізник може виплатити компенсацію з урахуванням амортизації. Деякі українські авіакомпанії можуть виплачувати компенсації з розрахунку $20 за 1 кг багажу незалежно від вартості речей.

Новими правилами Державіаслужба ускладнила роботу посередників, які допомагають пасажирам в отриманні компенсацій від авіакомпаній. Тепер на запит уповноваженого органу з питань цивільної авіації такі посередники повинні пред'являти оригінал документів, які підтверджують повноваження, зокрема копію посвідчення особи пасажира.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини