В Україні може з'явитися держрегулятор транспортних тарифів

03.07.2020, 13:18
В Україні може з'явитися держрегулятор транспортних тарифів - Фото
Обговорення законопроекту про Нацкомісію із тарифів у сфері транспорту (фото: прес-служба Мінінфраструктури)

Формування тарифів на транспортні послуги потрібно передати незалежному регулятору. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час обговорення законопроекту "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері транспорту", повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

За словами Криклія, досвід європейських країн показує, що позитивного результату не дають як цілковите дерегулювання та децентралізація, так і зарегульованість і надмірна централізація.

"Тому ми повинні сформувати виважену державну політику у сфері транспорту. Для цього і необхідний державний колегіальний орган, який би ефективно здійснював регулювання у сфері визначення тарифів", - пояснив Криклій.

Міністр вважає, що це дозволить сформувати конкурентні ринки перевезень і гармонізувати ринок транспортних послуг в інтересах всіх його учасників.

Криклій зазначив, що на основі досвіду Німеччини, Франції, Швеції та інших країн ЄС Мінінфраструктури розробило проект закону, що передбачає створення Нацкомісії, яка буде здійснювати держрегулювання у сфері транспорту.

Відповідно до законопроекту, Нацкомісія буде регулювати діяльність суб'єктів природних монополій на ринках транспортних послуг та суміжних ринках. Мова йде про використання залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об'єктами інфраструктури, що забезпечують рух залізничного транспорту загального користування, управління повітряним рухом, спеціалізовані послуги у річкових, морських портах і аеропортах. Також це внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів і вантажів залізничним, повітряним, річковим і морським транспортом.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю