RU

В Україні може вирости частка зарплат у "конвертах" - ЄБА

24.07.2020, 17:08
В Україні може вирости частка зарплат у
Фото: depositphotos.com
Уряд України в цьому році планує підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5000 грн. А бюджет на 2021 рік розробляється, виходячи з розміру мінімальної зарплати в 6000-6500 грн. Ці плани можуть привести до зростання сектора "тіньових" заробітних плат, заявляють в Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА).

На думку бізнес-спільноти, підвищення мінімальної зарплати спричинить зростання податкового навантаження.

"У разі реалізації озвучених планів відчутно зросте максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску. При цьому, самий відчутний удар буде завдано саме по сумлінним платникам податків, які відкрито виплачують заробітну плату своїм працівникам", - підкреслили в ЄБА.

Читайте також: Криза-менеджмент | Кабмін Шмигаля обіцяє мінімалку 6500 гривень, Зеленський - за. Що скаже економіка?

В асоціації побоюються, що зростання податкового навантаження на оплату праці в період економічної кризи збільшить зростання сектора "тіньових" заробітних плат. Це створить неконкурентні умови для сумлінних платників податків, які будуть програвати тим підприємцям, які ухиляються від виплати офіційної зарплати.

"Можна очікувати зменшення офіційної зайнятості, скорочення витрат на оплату праці і, врешті-решт, скорочення бюджетних доходів", - йдеться в повідомленні.
  • Кабмін передбачає підвищити мінімальну зарплату до 5000 грн з 1 вересня 2020 року, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.
  • Станом на липень 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 грн.
  • За даними КМІС, майже половина зарплат в 2018 р виплачувалася неофіційно.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини