RU

В Україні може подорожчати автогаз. Депутати обговорюють акциз

24.10.2019, 13:21
В Україні може подорожчати автогаз. Депутати обговорюють акциз - Фото
автогаз Фото: iStock/Global Images Ukraine

У профільних комітетах Верховної Ради обговорюють податкове навантаження на нафтопродукти, яке передбачає перегляд акцизних ставок на пальне. Про це пише enkorr з посиланням на джерело, знайоме з ходом обговорення.

Розглядається два робочих варіанти.

Якщо буде прийнятий перший варіант, то, за оцінками Консалтингової групи А-95, автогаз може подорожчати на 5,5 грн/л (виходячи з поточного курсу і котирувань), дизпаливо - на 0,8 грн/л. При цьому вартість бензину знизиться на 0,60 грн/л.

Паливо                                                                                        Ставка,євро/1000 л
                       Діюча ставка                                                            Пропонована
Бензин            213,5                                                                        200
ДТ                  139,5                                                                        160
ЗВГ                 52                                                                             136

Згідно з другим варіантом, розглядалася єдина ставка акцизу на ДП і бензин в розмірі 200 євро за 1000 л, а на ЗВГ - 160 євро за 1000 л. Однак, зазначається, що цей варіант відхилений.

За інформацією enkorr, ініціатором перегляду ставок, виступає Укртатнафта. Компанія виступила з ініціативою в червні 2018 року. Тоді пропонувалося встановити єдину ставку акцизу на бензин і ДП на рівні 164 євро/тис. л, а на ЗВГ - $87/тис. л. У компанії вважають, що це дозволило б усунути перекіс у структурі споживання моторного палива в сторону скрапленого газу, а Кременчуцькому НПЗ наростити обсяги переробки. У вересні цього року голова компанії Павло Овчаренко в інтерв'ю enkorr підтвердив плани домогтися переглядів ставок акцизу.

  • У вересні Укртатнафта просила Кабмін не підвищувати тарифи на прокачування нафти. У компанії відзначали, що НКРЕКП підвищує тарифи в інтересах державного монополіста Укртранснафти, який і так є прибутковим підприємством. В Укртатнафті стверджували, що такі ініціативи призведуть до падіння конкурентоспроможності вітчизняної нафтопереробки і зменшення обсягів переробки нафти.
  • В результаті, на початку жовтня Укртранснафта і Укртатнафта уклали договір про збільшення гарантованих обсягів транспортування нафти з 1 жовтня 2019 року до 1,2 млн тонн на рік.
  • У вересні Україна відновила рекорд з імпорту ЗВГ: обсяги поставок зросли на 42 000 тон в порівнянні з серпнем, до 171 600 тонн.
  • За оцінками трейдерів, за підсумками року Україна імпортує більше 1,5 млн тонн палива, що на 800 000 тон більше, ніж минулого року.
  • C 1-серпня Україна ввела мита на російське дизельне паливо, що поставляється трубопроводом, а також зріджений газ. Це послужило відповіддю на обмеження Росією поставок до України нафтопродуктів і вугілля.
Акціонерами Укртатнафти є НАК Нафтогаз України (43,05%) і група Приват Ігоря Коломойського.

Читайте російською: В Украине может подорожать автогаз. Депутаты обсуждают акциз

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини