RU

В Україні $49 млрд іноземного капіталу. Основна частина в чотирьох галузях – Рада НБУ

02.02.2021, 11:34
В Україні $49 млрд іноземного капіталу. Основна частина в чотирьох галузях – Рада НБУ - Фото
Богдан Данилишин (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Станом на кінець 2020 року в економіці України було $49 млрд іноземного капіталу, з якого $16 млрд було інвестовано за останні п'ять років, включаючи $3,2 млрд реінвестованого капіталу. Про це повідомив глава ради НБУ Богдан Данилишин на своїй Facebook сторінці.

Іноземний капітал переважно сконцентрований у галузях зі швидким оборотом коштів, а не у виробництві. Понад 40% від усіх залучених інвестицій припадає на сфери торгівлі, фінансів, операцій із нерухомістю та телекомунікації. В машинобудування було вкладено всього 2% від загального обсягу іноземних інвестицій, в сільське господарство – 1,6%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Обсяг іноземних інвестицій в економіку України продовжує скорочуватися, додає Данилишин. Відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 2020 році склав $420 млн, зокрема за рахунок збільшення прямих інвестицій резидентів за кордон і відтоку капіталу прямих інвесторів з України (мінус $98 млн). Для порівняння, в 2019 році приплив ПІІ в Україну склав $5,2 млрд.

Збиткова діяльність підприємств з іноземними інвестиціями стала причиною скорочення реінвестованих ними доходів у 2020 році на $1,2 млрд (в 2019 році +$3,3 млрд).

Обсяг виплат доходів від інвестицій на користь нерезидентів у 2020 році склав $7,9 млрд, однак баланс первинних доходів залишався позитивним за рахунок $12,1 млрд надходження на оплату праці.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини