RU

В Україні з 1 жовтня виростуть пенсії

28.09.2011, 12:02
В Україні з 1 жовтня виростуть пенсії - Фото
eba46af0ba101c6323b90b2df653a6e8.jpg

В Україні з 1 жовтня виростуть пенсії

З 1 жовтня в зв'язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом "Про Державний бюджет України на 2011 рік", підвищуються розміри пенсійних виплат. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764 грн. до 784 грн.

У зв'язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій і надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії в зв'язку із втратою годувальника на одного утриманця з 1 жовтня становитиме 784 грн., мінімальна пенсія з в зв'язку із втратою годувальника на двох утриманців - 940,80 грн., на трьох і більше - 1176 грн., шахтарі, на яких розповсюджується дія Закону "Про підвищення престижності шахтарського труда", в жовтні отримають пенсію в розмірі не менше 2352 грн.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня становитиме: для інвалідів I групи 1881,60 грн., II групи -1685,60 грн., III групи - 1489,60 грн., для учасників бойових дій - 1293,60 грн.

Крім того будуть також підвищені: надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертв нацистського переслідування, додаткова пенсія постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

З 1 жовтня набирає чинності Закон "Про заходи із законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", яким внесено зміни до порядку обчислення пенсії за віком. Так, для встановлення пенсії за віком в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, визначених законом, чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам - 30 років. Нарахування надбавки до пенсій за наднормативний стаж проводиться також з урахуванням цих норм. Але це положення не стосується вже призначених пенсій. Ці пенсії як і раніше будуть перераховані з урахуванням мінімального страхового стажу у чоловіків 25 років, а у жінок - 20 років.

Перерахунок мінімального розміру пенсій за віком і надбавки за наднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам пенсія буде перерахована після звільнення з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на дату звільнення.

У міністерстві також звертають увагу, що у випадку, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат або державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, що втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до вказаного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі, і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, зазначили в Мінсоцполітіки.

Держбюджет України: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини