RU

В Україні вже не буде ВАТ

08.09.2011, 15:55

Верховна Рада України за пропозицією глави держави відмовилася поновлювати відкриті акціонерні товариства (ВАТ). Прийнятий парламентом 8 квітня 2011 року закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поновлення на законодавчому рівні назви типу товариство ВАТ №8174 за пропозицією президента було скасовано. За проголосувало 239 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, в пропозиціях президента сказано, що законом "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року було введено новий підхід регулювання відносин, пов'язаних з діяльністю акціонерних товариств. Зокрема, було встановлено розподіл на такі типи як публічне акціонерне товариство і приватне акціонерне товариство. Був передбачений дворічний перехідний період для того, щоб відкриті і закриті акціонерні товариства могли пристосуватися до нового порядку.

Законом від 8 квітня 2011 року передбачалося поновлення на законодавчому рівні назви ВАТ.

"Закон (від 8 квітня цього року, - ред.) продовжує існування відкритих акціонерних товариств, що, по суті, стане індульгенцією для тих акціонерних товариств, які у встановлені терміни не виконали вимоги закону України "Про акціонерні товариства". Це створить умови для невиконання надалі законодавчо встановлених вимог, оскільки виникає прецедент скасування законодавчих вимог, які не виконуються", - сказано в пропозиціях президента.

Також в пропозиціях зазначається, що подібний підхід є неприпустимим, оскільки породжує правовий нігілізм. У зв'язку з цим президент запропонував відхилити даний закон.

Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини