В Україні вже не буде ВАТ

08.09.2011, 15:55

Верховна Рада України за пропозицією глави держави відмовилася поновлювати відкриті акціонерні товариства (ВАТ). Прийнятий парламентом 8 квітня 2011 року закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поновлення на законодавчому рівні назви...

Верховна Рада України за пропозицією глави держави відмовилася поновлювати відкриті акціонерні товариства (ВАТ). Прийнятий парламентом 8 квітня 2011 року закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поновлення на законодавчому рівні назви типу товариство ВАТ №8174 за пропозицією президента було скасовано. За проголосувало 239 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, в пропозиціях президента сказано, що законом "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року було введено новий підхід регулювання відносин, пов'язаних з діяльністю акціонерних товариств. Зокрема, було встановлено розподіл на такі типи як публічне акціонерне товариство і приватне акціонерне товариство. Був передбачений дворічний перехідний період для того, щоб відкриті і закриті акціонерні товариства могли пристосуватися до нового порядку.

Законом від 8 квітня 2011 року передбачалося поновлення на законодавчому рівні назви ВАТ.

"Закон (від 8 квітня цього року, - ред.) продовжує існування відкритих акціонерних товариств, що, по суті, стане індульгенцією для тих акціонерних товариств, які у встановлені терміни не виконали вимоги закону України "Про акціонерні товариства". Це створить умови для невиконання надалі законодавчо встановлених вимог, оскільки виникає прецедент скасування законодавчих вимог, які не виконуються", - сказано в пропозиціях президента.

Також в пропозиціях зазначається, що подібний підхід є неприпустимим, оскільки породжує правовий нігілізм. У зв'язку з цим президент запропонував відхилити даний закон.

Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам